R. Ačas – teisėtas administracijos vadovas

Regionų apygardos administracinis teismas vakar, gruodžio 4 dieną, paskelbė nutartį, kurioje teigiama, kad Raseinių rajono meras A. Gricius, nevykdydamas teismo sprendimo grąžinti į savivaldybės administracijos vadovo pareigas R. Ačą, elgėsi nepagrįstai. Negana to, teismo nutartyje atkreipiamas dėmesys į galimai nederamą mero A. Griciaus elgesį. Nutartyje pabrėžiama, jog mero prašymas išaiškinti, kaip gali būti vykdomas R. Ačo grąžinimas į pareigas, iš tikrųjų yra ne bandymas išsiaiškinti neaiškumus, bet siekimas pailginti (vilkinti?) teismo sprendimo vykdymo procesą.

Teismo nutartyje pabrėžiama, kad vietoj R. Ačo dirbančio administracijos direktoriaus L. Kavaliausko paskyrimas į šias pareigas teisiškai yra abejotinas. 

„Pagal savivaldos veiklą reglamentuojančius įstatymus bei žinant, kad teisme pradėtas administracinis procesas ir jo baigtis nežinoma, laikinai administracijos pareigas galėjo eiti administracijos direktoriaus pavaduotojas, kuriam šios funkcijos privalomos pagal pareigybės aprašymą. Paskirti į šias pareigas administracijos direktoriaus nebuvo jokio pagrindo“, – rašoma teismo nutartyje.
Nutartyje sakoma: „Nagrinėjamu atveju Regionų apygardos administracinio teismo 2018 m. lapkričio 22 d. sprendimo dalis yra aiški ir vienareikšmė (…) – R. Ačą grąžinti į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas“.

Šaltinis : savaitraštis Naujas rytas