R.Ačas: šunys loja, o karavanas žygiuoja

„Jie buvo pripratę gauti iš Savivaldybės ir jos įmonių biudžetų įspūdingas pinigų sumas, bet dabar jų negauna. Kaip sakiau viename interviu, netekęs lengvų įplaukų, žmogus būna labai piktas ir stengiasi buvusiam geradėjui įkasti bet kuria proga. Nuolat būsiu „žvaigždė“ jų leidinyje, nes jiems nepavyksta iš manęs išreikalauti tų pinigų, kuriuos jiems mokėjo buvusios rajono valdžios. Turiu storą skūrą ir jie patys pavargs bevaikydami ir bereketuodami mane, bet Savivaldybės administracija tikrai nepasiduos šantažui ir nemokės pinigų. Kaip sako arabų patarlė, šunys loja, o karavanas žygiuoja.“, – taip apie publikaciją „R.Ačo kadrų politika“ savaitraštyje „Alio, Raseiniai“ ir jos sutrumpintą variantą interneto naujienų portale „Delfi“ atsiliepė Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Remigijus Ačas.

   Jis turi savų argumentų, kaip atremti straipsnio teiginius, neva jis padėjęs savo artimiems žmonėms įsidarbinti Savivaldybėje arba jos įstaigose.

   Administracijos vadovas mano, kad rašinio autoriui Arūnui Dambrauskui teks vaikščioti po teismus – R.Ačas turi žinių, kad teismo ieškinys jau ruošiamas.

   „Aš nejaučiu savo kaltės ir nesirengiu teisintis, bet noriu, kad visi teiginiai atitiktų tikrovę. Pavyzdžiui, Dalia Poškienė dirba UAB „Raseinių šilumos tinklai“, kurią valdo ne direktorius, o šios įmonės valdyba. Kur įrodymai, kad aš ją įdarbinau?

   Aušra Jankauskienė dirba „Liepaitėje“ nuo 2003 metų, tai koks yra mano nuopelnas dėl jos įdarbinimo? Teigiama, kad Savivaldybėje įdarbinti buvusios mano padėjėjos Jūratės Garliauskienės, kai dirbau Seimo nariu, artimieji: Jūratės dukra Žaneta Vaištarienė – Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriuje, o jos sutuoktinio sesuo Vaida Vaištaraitė – Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriuje. Galiu atsakingai pareikšti, kad pastarosios darbuotojos net nepažįstu ir dėl to jaučiuosi nepatogiai – tiesiogiai man tenka bendrauti su jos skyriaus vadovu. Atvirai sakant, būdamas Seimo nariu, į savo komandą buvau pakvietęs dirbti kompetentingiausius žmones ir dabar džiaugiuosi, kad jie įrodo savo vertę eidami atsakingas pareigas ir kitose darbovietėse. Būtų liūdna, jeigu jie dabar papildytų bedarbių gretas arba dirbtų menkavertį darbą“, – pabrėžė R.Ačas.

   Savivaldybės administracijos direktorius įsitikinęs, kad jam labiau patiktų, jei savaitraščio „Alio, Raseiniai“ vadovas Paulius Sendrauskas parašytų į savo leidinį, kodėl jis nevykdo Raseinių rajono savivaldybės administracijos specialistų nurodymų ir nepristato šio daugiabučio namo, kuriame yra ir redakcija, dokumentų dėl vidaus patalpų perplanavimo, taip pat naudojimo ne pagal paskirtį, nors buvo įspėtas ne vieną kartą.

   „Jeigu jis nepristatys reikalingų dokumentų, redakcijos patalpos bus uždarytos, kaip keliančios grėsmę šio namo gyventojų saugumui, o gal net ir gyvybei. Jeigu neduok Dieve dėl pažeistų vidaus konstrukcijų pastatas sugrius, teks atsakyti ne tik P.Sendrauskui, bet ir Savivaldybės administracijos atsakingiems specialistams. Jeigu mes pedantiškai žiūrime į visus dalykus, vyriausiasis redaktorius turėtų ir politikams, ir paprastiems žmonėms rodyti pavyzdį, kaip reikia laikytis įstatymų, o ne juos ignoruoti“, – sakė R.Ačas.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė