Prieš šventes – patarimai, kurie išgelbės ir jus, ir šunį: žinoti tiesiog būtina

Jei nežinote, ar jūsų šuns nedirgina triukšmingi garsai ir ryškios šviesos, tikrai nereikėtų eksperimentuoti vedant jį į šventinius renginius ar triukšmingas viešąsias erdves, portalui LRT.lt sako šunų dresūros mokyklos „Reksas“ dresuotojas Jonas Valančius.

Pasak jo, artėjant Naujiesiems metams ir kitoms šventėms, būtina apsaugoti savo keturkojus – išgirdęs netikėtą triukšmą, šuo gali krūptelėti, supanikuoti, nutrūkti nuo pavadžio ir pabėgti nuo šeimininko.

Per didžiąsias žiemos šventes, ypač Naujųjų metų naktį, pasigirsta fejerverkų ir petardų garsai. Nors žmonėms tai – šventės simbolis, šunims toks triukšmas gali sukelti nemažai streso, sako J. Valančius.

„Netikėtai nuskambėjęs fejerverkas ar sprogusi petarda gyvūnui gali ne tik apkartinti pasivaikščiojimą, bet ir sutraumuoti visą gyvenimą“, – tvirtina specialistas.

Jis pataria, kaip tinkamai rūpintis šunimis šventiniu laikotarpiu, siekiant išvengti neigiamų pasekmių jų sveikatai.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/augintinis/prieziura/2018/12/19/news/pries-sventes-patarimai-kurie-isgelbes-ir-jus-ir-suni-zinoti-tiesiog-butina-8611337/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy