Prekyvietėje įgyvendinamas Tarybos sprendimas

Savivaldybės administracija stengiasi įgyvendinti smulkiųjų verslininkų iniciatyva atsiradusį Tarybos sprendimą „Dėl Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. rugpjūčio 20 d. sprendimo Nr. TS-248 „Dėl prekybos ir paslaugų teikimo Raseinių rajono savivaldybės viešosiose vietose bei prekybos Raseinių rajono savivaldybės turgavietėse (prekyvietėse) taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“.

     Savivaldybės administracijos direktoriaus Edmundo Jonylos komentaras:

    Prekybininkų netenkino prekyba šalia UAB „Girilis“ – sustatytos mašinos trukdė privežti prekių prie prekybos vietų, nepatogumų kilo ir prekyvietės lankytojams. Ne sykį mano darbo kabinete ir prekyvietėje susitikome su smulkiaisiais verslininkais, aiškinomės situaciją, tarėmės, ką daryti, kad jie turėtų normalias darbo sąlygas, būtų palaikoma tvarka. Susitikome ir su miesto prekyvietėje, ir su vadinamojo turgelio prekiautojais – norime, kad jie rastų bendrą kalbą. Šiems žmonėms prekyvietė yra pagrindinis pajamų šaltinis, leidžianti jiems išgyventi, išlaikyti savo šeimas, mokesčiais papildyti Savivaldybės biudžetą. Jie turi visus reikiamus dokumentus prekiauti.

   Problema sprendžiama – Eismo saugumo komisija nusprendė laikinai riboti automobilių stovėjimą tose vietose, kurios trukdo privažiuoti prie prekybos objektų. Dėl to buvo nutarta nubrėžti geltonąsias linijas, pastatyti ženklus „Sustoti draudžiama“ ir „Stovėti draudžiama “.

   Sprendžiamas ir automobilių stovėjimo aikštelės šalia prekybos vietų, kuri nėra įforminta kaip prekybos aikštelė, klausimas. Kai kurių prekybininkų drabužiais ir kitomis prekėmis, kurie statė automobilius prie prekyviečių, dabar nėra. Asmenys, turintys reikiamus dokumentus, prekiauja mėsos gaminiais, yra išvežiojamoji prekyba ir ji netrukdo eismui.

   Žvelgiame į ateitį su viltimi, kad nustatytu terminu bus sutvarkyta Raseinių miesto prekyvietė, kurios aikštėje užteks vietos smulkiesiems verslininkams. Aiškinamės, kiek žemės priklauso UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ valdomiems pastatams, kurių teritorijose, atsiradus galimybėms, būtų galima išasfaltuoti aikšteles. Yra laisvų vietų ir uždarose patalpose, jas prekybininkams netrukdoma išsinuomoti ir susikurti normalias darbo sąlygas.

   Stengiamės įgyvendinti Tarybos sprendimą, kuriuo siekiama sukurti tvarką prekyvietėse. Dėl to, esant reikalui, šis sprendimas gali būti koreguojamas, tobulinamas.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė

One thought on “Prekyvietėje įgyvendinamas Tarybos sprendimas

  1. Raseinių mieste turgus turi būti vienas. Tai yra centrinis turgus. Visi turgeliai, visos prekiaujančios babytės nuo 2020 m. vasario mėn turi persikelti į renovuotą centrinę turgavietę. Kad žmonės žinotų, kad visą savaitę visus prekybininkus, visas turgaus paslaugas gali gauti centriniame turguje.
    Priešingu atveju jei bus centrinis turgūs ir tie patys turgeliai nuo prekyvietės (Norfos) iki Vilniaus g. tuomet brangiai renovuotas centrinis turgus taip ir liks tik šeštadienio turgumi, o investicijos liks neatsipirkusios.
    Centrinis turgus turi būti visos smulkaus verslo prekybos taškas Raseinių mieste.

Comments are closed.