Pradeda veikti Nacionalinis savanorių koordinavimo centras

Darbą pradeda Nacionalinis savanorių koordinavimo centras, kuris padės gyventojams spręsti problemas, kilusias dėl koronaviruso (COVID-19) paskelbto karantino. Savanorių koordinavimo centras nukreips prašančiuosius pagalbos bei galinčiuosius padėti į atitinkamas institucijas ar asmenis.

„Šis savanorystės projektas per telefonų skambučių liniją telks tuos lietuvius, kuriems reikia pagalbos, ir tuos lietuvius, kurie nori ir gali padėti. Tai – puiki platforma, kad galėtume stiprinti savanorystės ir susitelkimo dvasią. Tikiuosi, kad tai dar bus vienas įtaigus momentas, kad patikėtume, jog koronavirusas, kuris mus išgąsdino, mus ir labai sutelkė ir iš šitos padėties išeisime žymiai stipresni“, – sako Visuomenės informavimo grupės vadovas, Ministro Pirmininko patarėjas Giedrius Surplys.

Viena iš šios iniciatyvų autorių – Lietuvos šaulių sąjunga. Pasak Pelėdų būrio antrojo skyriaus vado Mykolo Markausko, portale www.stipruskartu.lt kviečiami registruotis visi galintys padėti senoliams apsipirkti, paremti maistu sunkiai besiverčiančius suaugusiuosius ir ypač vaikus, kurių pamėgti dienos centrai jau uždaryti. Taip pat kviečiami registruotis tie, kurie turi automobilius ir gali būti kurjeriais ar prisidėti kitaip. Tie, kuriems reikia pagalbos, kviečiami registruotis šiame puslapyje arba skambinti nemokamu trumpuoju numeriu 1827. Savanoriais registruotis gali tiek visi pilnamečiai asmenys, tiek bendruomenės, įmonės – visi galintys suteikti bet kokią pagalbą.

„Ši idėja atsirado supratus, kad kyla problemų dėl koordinavimo ir informacijos paskirstymo teisingomis kryptimis. Savanoriai, kurie dirbs visuose regionuose, sujungs tuos žmones arba įmones, kurie gali padėti, ir tuos žmones, kuriems tos pagalbos reikia“, – teigė Lietuvos šaulių sąjungos Pelėdų būrio šaulys Linas Kunigėlis.

Centras dirbs kiekvieną dieną tol, kol tęsis karantinas. Savanoriai į užklausas atsakinės ir teiks informaciją nuo 9 iki 17 val.

Projektą inicijavo ir įgyvendina: Lietuvos šaulių sąjunga, Krašto apsaugos ministerijos Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas, Gynybos paramos fondas, VšĮ „Pirmoji kava“, agentūra „Open Agency“, VšĮ „Pilietinė medija“, visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, telekomunikacijų bendrovės „Tele-2“, „Telia“, „Bitė“, Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, maltiečiai. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Valstybės ekstremaliųjų situacijų valdymo centru.