Policija perspėja

Policija kasdien sulaukia pilietiškų gyventojų pranešimų apie karantino režimo nesilaikančius asmenis. Patikiname, kad į susiklosčiusią situaciją žiūrime itin rimtai, o įstatymų nepaisančius piliečius baudžiame.

❗️Nuo šiol, fiksavus karantino taisyklių nepaisymą, pareigūnai taikys kur kas mažiau tolerancijos – pažeidėjai retai atsipirks įspėjimu, dažniau bus baudžiami įstatymų numatyta tvarka.

⁉️ Primename, kas gresia nepaisantiems karantino režimo:
📌 LR ANK 45 str. (visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas) nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 600 eurų, o juridinių asmenų vadovams nuo 140 iki 1 200 eurų.
📌 LR ANK 506 str. (statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas) nesilaikymas užtraukia baudą nuo 90 iki 140 eurų.
📌 LR BK 277 str. (tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija) nesilaikymas užtraukia baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Elkimės sąmoningai ir įstatymai kiekvienam bus palankūs.