Policija įspėja – saugokite savo turtą

Atėjus pavasariui, gyventojai pradeda lauko darbus, apsirūpina sėkla, augalų apsaugos priemonėmis. Tokiu metu padaugėja vagysčių iš ūkininkų, žemės ūkio bendrovių bei įmonių, prekiaujančių žemės ūkyje naudojamomis augalų apsaugos priemonėmis. Šių nusikaltimų daugiausiai fiksuojama balandžio-rugsėjo mėnesiais, todėl policija įspėja labiau saugoti savo turtą.   Ūkininkai ne visada rūpinasi turto apsauga, cheminės medžiagos, brangi sėkla  sandėliuojamos toli nuo gyvenamųjų vietų, neįrengta signalizacija, į patalpas galima patekti panaudojus elementarius įrankius. O dėl didelių atstumų, saugos tarnyboms atvykusioms į saugomą objektą, kuriame laikomos cheminės medžiagos, kartais belieka tik konstatuoti, kad į jį buvo patekta.                 

                      Policija rekomenduoja ūkininkams, bendrovėms bei įmonėms, prekiaujančioms žemės ūkyje naudojama chemija, rūpintis turto apsauga – brangių trąšų ir sėklų nelaikyti nuošaliuose pastatuose,   įsirengti kokybiškas spynas, sandarius langus ir duris, signalizaciją, vaizdo kameras. Jei patalpos saugomos saugos tarnybų – atkreipti jų dėmesį dėl operatyvesnio reagavimo. Taip pat pareigūnai prašo gyventojų informuoti apie asmenis (jų naudojamas transporto priemones), kurie siūlo įsigyti pigiau negu rinkos kaina žemės ūkyje naudojamas chemines medžiagas ar sėklas. 

                      Policija taip pat įspėja nesusigundyti internetu įsigyti žymiai pigiau nei rinkos kaina traktorių ar kitos žemės ūkio technikos. Sukčiai parduodamos technikos skelbimus talpina skelbimų portaluose „Skelbiu“, „Autogidas“, „Autoplius“ ir kt. Išskirtiniai sukčių skelbimų bruožai: technikos kaina gerokai mažesnė nei rinkoje, technikos negalima apžiūrėti, kadangi ji dar tik „pakeliui“ į Lietuvą, parduodamą techniką siūloma atvežti, ją galima „rezervuoti“ už atitinkamą sumą. Užkibę ant sukčių kabliuko, pirkėjai perveda pinigus (visą sumą ar avansą) į tariamo pardavėjo sąskaitą, kartais sukčius netgi pasiūlo atvežimo paslaugas už kurias taip pat reikia papildomai susimokėti. Tokiu būdu pirkėjas lieka be pinigų ir be technikos.

                      Būkite budrūs – saugokite savo turtą, pirkite techniką  tik iš patikimų šaltinių.

 

 

Raseinių rajono policijos informacija