Pogrindyje – alkoholio upės

Seimo „valstiečių“ planas išblaivinti tautą, panašu, virsta šnipštu, – suklestėjo pogrindinė prekyba alkoholiu. Barais ant ratų virto dalis taksi automobilių, o internete pasipylė skelbimai apie parduodamus svaigalus. Pardavėjai gėrimus siūlo atvežti ir į namus. Išradingumo netrūksta ir vadinamosioms girdykloms.

Siūlė ir vyno, ir degtinės

Informacija apie parduodamus svaigalus socialinio tinklo „Facebook“ grupėse buvo aktyviai skelbiama savaitgalį. Vienas vaikinas nurodė, kad turi porą butelių degtinės.

„Jei kam reikia, rašykite. Atvešiu pats. Niekur nereikės važiuoti“, – siūlė klaipėdietis.

Vyras nurodė, kad alkoholinio gėrimo kainos kaip naktimis dirbančiose kavinėse-parduotuvėse. Paprastai tokiose įstaigose už svaigalus tenka sumokėti du ar net tris kartus brangiau nei įprastame prekybos centre.

Tuoj pat po vyro paskelbtu įrašu kitas pasiūlė įsigyti alaus: „Turiu 24 skardines alaus, bet atvažiuoti pasiimti reikės patiems“, – siūlė kitas klaipėdietis.

Kitoje socialinio tinklo grupėje buvo pateiktas dar didesnis gėrimų asortimentas. Siūlyta įsigyti vyno, kelių rūšių degtinės ir alaus. Pardavėjas nurodė, kad važiuos per Kretingą, tad gali ištroškusiesiems atvežti.

Sulaukė taksisto pasiūlymo

Su pogrindine prekyba alkoholiu susidūrė ir garsus Lietuvos sunkiaatletis, verslininkas Ramūnas Vyšniauskas. Klaipėdietis penktadienio rytą važiavo į svarbų verslo susitikimą. Įmonės vadovei vyras norėjo nuvežti ir padovanoti brangaus šampano butelį.

„Apie 8.30 val. nueinu į parduotuvę, o alkoholio skyrius uždarytas. Prie įėjimo pastatyta tualetinio popieriaus siena. Žmonės pyksta, spjaudosi“, – tvirtino verslininkas.

 

R.Vyšniauskas pasakojo, kad prie jo pribėgo taksistas, pakvietė eiti kartu ir pasakė, kad turi kokio tik nori alkoholio: „Tačiau šampano, kurio reikėjo man, neturėjo.“

Kad dalis Klaipėdos taksi automobilių virto barais ant ratų, yra vieša paslaptis.

Vairuotojų tereikia paprašyti ir bus „suorganizuotas“ vieno ar kito gėrimo butelis. Žinoma, už svaigalus teks pakloti kur kas daugiau nei įprastoje parduotuvėje.

Įsigijo specialių indų

Skaitykite daugiau: http://www.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/pogrindyje-alkoholio-upes-849544