Pirmąjį RKL savaitgalį – pratęsimų gausa ir (ne)tikėti lyderiai (VIDEO)

Video reportažas iš 14-ojo Regionų krepšinio lygos (RKL) sezono atidarymo Ukmergėje:

Praėjusį ketvirtadienį Ukmergėje startavo 14-asis Regionų krepšinio lygos (RKL) sezonas, o savaitgalį kovos vyko visu pajėgumu, tad daugelis A ir B divizionų komandų spėjo sužaisti po dvejas rungtynes. Kuri ekipa netikėtai tapo turnyro lydere, keliose rungtynėse prireikė pratęsimo ir kuris krepšininkas iškovojo pirmosios savaitės MVP titulą – apie tai ir daugiau pirmojoje RKL apžvalgoje.

Be kompleksų. Praėjusiame sezone RKL B diviziono sidabrą iškovojusi Šilalės „Lūšies“ (2-0) ekipa stipresniame lygyje debiutavo be kompleksų – penktadienio vakarą žemaičiai patiesė Akmenės SC-„Gruditos“ (1-1) ekipą rezultatu 94:83, o šeštadienį sutriuškino „Jonavos-2“ (0-2) komandą 106:76 ir po dviejų turų tapo A diviziono lydere.

5 pratęsimai. Jau pirmąjį savaitgalį RKL kovose prireikė net 5 (!)  pratęsimų. Papildomų penkių minučių atkarpos prireikė „Raseinių“ (2-0) ir „Atleto“ (1-1) akistatoje, kurią 97:86 laimėjo pirmoji ekipa.

Per pagrindinį laiką nugalėtojas nepaaiškėjo „Sūduvos-Mantingos-2“ (1-1) ir „Kelmės“ (0-2) dvikovoje, kurią rezultatu 98:92 laimėjo suvalkiečiai.

Net dviejų pratęsimų prireikė Plungės „Olimpui“ (2-0), kad pasiektų pergalę rezultatu 93:90 prieš „Vytauto Didžiojo universiteto“ (0-2) studentus ir dar vienos papildomų penkių minučių atkarpos prireikė „Raseiniams“, kurie šeštadienį rezultatu 95:93 palaužė „Biržų“ (1-1) atstovus.

Debiutantai. Šiame sezone RKL debiutavo net 9 naujos ekipos. Geriausiai iš jų sekėsi jau minėtiems „Raseiniams“, kurie A divizione du kartu žaidė pratęsimą ir abu kartus pasiekė pergales. Tuo tarpu B divizione geriausiai startavo Joniškio „Saned“ (1-0) rezultatu 78:61 įveikę „Šakius“ (0-1) ir „Užpaliai“ (1-0) rezultatu 73:62 įveikę Rokiškio „Fenikso“ (0-1) krepšininkus.

Pergalių sąskaitą pavyko atsidaryti Gargždų SC-„Led Head“ (1-1) atstovams ir Molėtų KK „Molėtų“ (1-1) ekipoms. Pirmoji įveikė kitus debiutantus Mažeikių SM-„Dubgirio“ (0-2) krepšininkus, o antrieji rankas į viršų kėlė akistatoje su Vilniaus „Ryto-2“ (0-2) ekipa.

B diviziono lyderiai. Nors B divizione net 10 komandų kol kas nėra patyrusios pralaimėjimo kartėlio, tačiau tik trys yra iškovojusios po 2 pergales.

Tą padarė A grupėje žaidžianti Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (2-0) komanda palaužusi Gargždų SC-„Led Head“ ekipą (81:68) ir įveikusi Plungės sporto ir rekreacijos centro (0-2) atstovus (74:51).

Tuo tarpu B grupės viršuje įsitaisė Vilkaviškio „Perlo“ (2-0) ir „Kaišiadorių-Savingės“ (2-0) komandos. Pirmoji 72:59 svečiuose palaužė Anykščių KKSC-„Elmio“ (1-1) ekipą ir 84:71 įveikė naujo trenerio vedamus LKSK (1-1) atstovus, o antroji ekipa 89:86 palaužė „Ryto-2“ jaunimo pasipriešinimą ir 76:65 įveikė Kauno krepšinio akademijos „Snaiperis“ (1-1) jaunimą.

Snaiperis. Įspūdingą asmeninį pasirodymą šeštadienio vakarą surengė „Jurbarko“ (1-0) komandos snaiperis Rokas Jurgėlas, kuris dvikovoje su „Žalgirio-3“ (0-1) ekipa pataikė net 10 (!)  tritaškių realizuodamas juos neįtikėtinu 71,4%  taiklumu.

Turint tokį taikliarankį kelias į pergalę visuomet lengvesnis, tad nenuostabu, jog savo aikštėje žaidę jurbarkiečiai šventė nesunkią pergalę rezultatu 104:91.

Savaitgalio skaičiai. Skambiausią savaitgalio pergalę iškovojo dabartinė A diviziono lyderė „Lūšies“ komanda, kuri net 29 taškų skirtumu rezultatu 106:75 sutriuškino „Jonavos-2“ ekipą.

Daugiausiai rungtynių pasibaigė 11 taškų skirtumu (8), tad nenuostabu, jog visos savaitgalio dvikovos baigėsi vidutine 11,5 taško persvara.

Daugiausiai taškų per vienerias rungtynes pelnė „Lūšies“ krepšininkai (106), mažiausiai – turnyre debiutuojanti „Kazlų Rūdos“ komanda (48).

Savaitės MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą iškovojo jau minėtas „Jurbarko“ atstovas Rokas Jurgėlas, kuris dvikovoje su jaunaisiais žalgiriečiais pelnė 43 taškus (10/14 trit.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko net 41 naudingimo balą.