Pilietišumo Mokykla – aktyvaus rajono jaunimo pavyzdys

Lapkričio 16 –ąją Raseinių rajono savivaldybėje  įvyko jau tradicija tapęs Jaunųjų Konservatorių Lygos renginys ,,Pilietiškumo mokykla“.  Šis Lietuvoje dar 2005 metais startavęs JKL projektas mūsų rajone vyksta jau trečius metus iš eilės. Tai vienas didžiausių jaunimo renginių Lietuvoje, skatinančių jaunus žmones domėtis pilietine veikla ir sprendimų priėmimu. Pilietiškumo Mokyklos dalyviai projekto pradžioje imituoja savivaldos rinkimus, formuoja koalicijas, o vėliau pasiskirsto į komitetus, kuriuose diskutuoja apie rajono problemas ir ieško jų sprendimo būdų.

Na, o šiemet projekte buvo gausu ne tik jaunimo, bet ir svečių. Ryte savivaldybės Didžiojoje salėje apsilankė keli rajono politikai bei miesto meras.  Administracijos direktoriaus pavaduotojas Gytis Šulinskas papasakojo dalyviams apie vykdomosios valdžios darbą, o Tarybos narys Sigitas Vaičius linkėjo jaunimui ir toliau tęsti gražias tradicijas, ugdyti patriotiškumą bei pilietiškumą. Savivaldybės meras Algirdas Gricius džiaugėsi politika besidominčiu jaunimu, kurie noriai domisi, kas vyksta Raseinių rajone bei priminė visiems, jog vos prieš keletą dienų (lapkričio 13-tąją) Raseinių rajono savivalda minėjo šimtmetį.

Po sveikinimo žodžių ir renginio pristatymo prasidėjo tikrieji darbai. Dalyviai, pasiskirstę į partijas, imitavo savivaldos rinkimus, kurių kulminacija tapo mero rinkimai. Po puikių rinkiminių kalbų, ilgų diskusijų ir slapto balsavimo paaiškėjo, jog Raseinių rajono savivaldybės Jaunimo mere tapo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinė Vakarė Stanaitytė, o vice merės kėdė atiteko tos pačios mokyklos mokinei Austėjai Milašauskytei. Po šios smagios renginio dalies sekė šiek tiek rimtesnė.

Penkiuose komitetuose (,,Biudžeto ir finansų“, ,,Kultūros, švietimo ir jaunimo“, ,,Miesto plėtros, ūkio ir verslo vystymo“, ,,Socialinės ir sveikatos apsaugos bei sporto“, ,,Turizmo, aplinkos saugos, bei kaimo reikalų“)  vyko intensyvus darbas, kurio metu jaunuoliai suformulavo savo krašto problemos bei išskyrė galimmus jų sprendimus. Viename komitete apsilankė ir Tarybos narys Linas Bielskis, jis linksmai ir informatyviai papasakojo apie Tarybos narių darbą. Po darbų komitetuose naujai išrinkta merė vedė baigiamąjį posėdį, kurio metu buvo priimta ir patvirtinta Raseinių rajono jaunimo posėdžio rezoliucija. Ji bus įteikta savivaldybės atstovui, kad šis prasmingas jaunuolių darbas nenueitų veltui ir iš tikrųjų būtų apsvarstytas.

Ši diena kiekvienam dalyviui buvo prasminga, smagi ir informatyvi. Visi sužinojo kažką naujo ir papildė savo žinių bagažą. Tikimės, jog ši puiki jaunųjų konservatorių lygos tradicija Raseiniuose bus puoselėjama ir kitais metais grįš su dar didesne jėga!

JKL Raseinių rajonas