Pilietišumo Mokykla – aktyvaus jaunimo kalvė

Lapkričio 29 –ąją Raseinių rajono savivaldybėje  įvyko jau tradicija tapęs Jaunųjų Konservatorių Lygos renginys ,,Pilietiškumo mokykla“.  Šis Lietuvoje dar 2005 metais startavęs JKL projektas mūsų rajone vyksta jau ketvirtus metus iš eilės. Tai vienas didžiausių jaunimo renginių visoje šalyje, skatinančių jaunus žmones domėtis pilietine veikla ir politinių sprendimų priėmimu. Pilietiškumo Mokyklos dalyviai imituoja savivaldos rinkimus, formuoja koalicijas, o vėliau pasiskirsto į komitetus, kuriuose diskutuoja apie rajono problemas ir ieško jų sprendimo būdų.

Pilietiškumo Mokykla prasidėjo savivaldybės mero A. Bautronio kalba. Jis džiaugėsi politika besidominčiu jaunimu, kuriam rūpi, kas vyksta Raseinių rajone, bei paskatino visus į šios dienos darbus pažiūrėti rimtai. Be to, sulaukėme pažado, jog jaunimo rezoliucija bus apsvarstyta ir tikrųjų Tarybos narių.

Po sveikinimo žodžių ir renginio pristatymo prasidėjo tikrieji darbai. Dalyviai, pasiskirstę į partijas, imitavo savivaldos rinkimus, kurių kulminacija tapo mero rinkimai. Po puikių rinkiminių kalbų, ilgų diskusijų ir slapto balsavimo paaiškėjo, jog Raseinių rajono savivaldybės Jaunimo meru tapo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinys Andželas Gvazdauskas, o vice merės kėdė atiteko tos pačios mokyklos mokinei Vakarei Stanaitytei.

Po šios smagios renginio dalies sekė šiek tiek rimtesnė užduotis. Penkiuose komitetuose (,,Biudžeto ir finansų“, ,,Kultūros, švietimo ir jaunimo“, ,,Miesto plėtros, ūkio ir verslo vystymo“, ,,Socialinės ir sveikatos apsaugos bei sporto“, ,,Turizmo, aplinkos saugos, bei kaimo reikalų“)  vyko intensyvus darbas, kurio metu jaunuoliai suformulavo savo krašto problemos bei išskyrė galimus jų sprendimus. Po darbų komitetuose naujai išrinktas meras vedė baigiamąjį posėdį, kurio metu buvo priimta ir patvirtinta Raseinių rajono jaunimo posėdžio rezoliucija. Ji bus įteikta savivaldybės merui, kad šis prasmingas jaunuolių darbas nenueitų veltui ir iš tikrųjų būtų apsvarstytas.

Ši diena kiekvienam dalyviui buvo prasminga, smagi ir informatyvi. Visi sužinojo kažką naujo ir papildė savo žinių bagažą. Tikimės, jog ši puiki jaunųjų konservatorių lygos tradicija Raseiniuose bus puoselėjama ir kitais metais grįš su dar didesne jėga!

JKL Raseinių rajonas