Pėsčiųjų žygis – Lietuvos atkūrimo 100-mečiui

Svarbaus valstybės jubiliejaus belaukdama, Kaulakių bendruomenės taryba nusprendė pakeliauti pėsčiomis ir atnaujinti žinias apie saugumą kelyje iki Armonų būrio partizanų paminklo prie Luknės upelio. Šiame paminkle yra įrašyti 15 kaimyninių kaimų žuvusiųjų, priklausiusiųjų Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) Prisikėlimo apygardai, vardai ir pavardės.

   Pasak šios informacijos autorės, Kaulakių bendruomenės pirmininkės Elenos Pocienės, iš kitos kelio pusės prie paminklo atkeliavo Saugailių bendruomenės nariai. Šio krašto gyventojas Algirdas Bakšys papasakojo apie partizanų kovas ir jaunuolių žūtį, paminklo pastatymo iniciatorius, statybos problemas. Lietuvos parlamento gynėjas Antanas Kliunka priminė 1991 m. sausio 13-osios įvykius už Lietuvos laisvę ir išskleidė išsaugotą Kęstučio partizanų apygardos trispalvę vėliavą. Visi kartu dainavome partizanų ir lietuviškas patriotines dainas, vaišinomės vaistažolių arbata ir pačių keptais pyragais.


   Kaulakių bendruomenės narė Regina pasiūlė rūpintis sveikata ir saugumu keliuose, kad ilgai galėtume džiaugtis gyvenimu. Ji paskelbė akcijos ,,Būk matomas kelyje“ nuostatus, priminė pėsčiųjų saugaus eismo taisykles, atspindinčių šviesą priemonių taisyklingą naudojimą, kaip saugos priemonę nuo nelaimių.
   Po to vyko estafetė ,,Sukurk šviesoforą“, kurios nugalėtoja tapo Saugailių bendruomenės komanda. Nuo jos tik 1 minute atsiliko kaulakiečiai. Nugalėtojams buvo įteikti šviesą atspindintys pakabukai- briedžiukai, o kitai komandai – pakabinami atšvaitai, skirti Lietuvos atkūrimo 100-mečiui. Kiti žygio dalyviai gavo šviečiančias juostas ant rūbų.
   Akcijoje dalyvavo 50 žmonių, kurie už saugaus eismo priemones yra dėkingi Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos. Žygio dalyvių ir svečių akyse spindėjo džiaugsmas, pasitikėjimas ir noras laikytis saugaus eismo keliuose, nuolat būti atsargiems keliaujant Lietuvos keliais. Tikimasi, kad primintos saugaus eismo taisyklės ir taisyklingas saugos priemonių nešiojimas visus šios akcijos dalyvius įpareigos būti atsakingais ir atidžiais pėsčiaisiais.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė