Paskutinė spaudos konferencija

Vyko paskutinė šią vasarą spaudos konferencija, kurios metu Savivaldybės meras Algirdas Gricius ir administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas atsakė į žurnalistų Mariaus Aleksiūno ir Arūno Dambrausko klausimus.

   Žiniasklaidos atstovai domėjosi miesto gatvių rekonstrukcija, naujų automobilių nuomos (įsigijimo), Savivaldybės įmonių valdybų sudarymo, žlugusio Tarybos posėdžio ir kitais klausimais.

   Savivaldybės vadovai informavo, kad jau įvykęs Vilniaus g. rekonstrukcijos darbų pirkimo konkursas ir maždaug po savaitės turėtų būti pasirašyta sutartis su rangovais. Netrukus turi prasidėti ir Algirdo g. remontas, pagaliau darbai pajudėjo Partizanų g., praėjusį penktadienį pasirašyta sutartis ir pradedami Kryžkalnio memorialo įrengimo darbai.

   Pasikeitus rajono politinei situacijai buvo atleistos visų keturių Savivaldybės kontroliuojamų bendrovių valdybos ir į jas pasiūlyti nauji nariai. Pasak L. Kavaliausko, tikimasi jau šią savaitę gauti STT pažymas dėl visų 20 valdybos narių tinkamumo eitas šias pareigas. Jo nuomone, administracijos direktorius turi žinoti apie visų įmonių būklę, todėl ydinga leisti vienai ar kitai partijai kuruoti atskiras įmones ir į valdybas deleguoti vienos partijos narius, kaip buvo daroma iki šiol. Dabar valdybas sudarys visuomenės atstovai.

   Buvusio administracijos direktoriaus palikimas – sutartis dėl 5 VW markės automobilių nuomos. Tačiau Savivaldybė sulaukė tik vienos transporto priemonės, o likusias, dar stovinčias gamintojo aikštelėje, ištiko stichinė nelaimė – stipriai apgadino kruša, todėl automobilių teks kurį laiką palaukti. L. Kavaliauskas teigė, jog sieks pakoreguoti sutarties sąlygas, kad automobilius būtų galima ne nuomotis, o įsigyti išsimokėtinai, nes nuomos ir lizingo kaina nelabai skiriasi. Be to, būtų galima sutarti dėl kuklesnės komplektacijos automobilių – nebūtinas nei dyzelinis variklis, nei automatinė pavarų dėžė, nei kitos prabangos detalės.

   Meras išsakė savo nuomonę dėl birželio 21 d. Tarybos posėdžio, kurio darbotvarkės nepavyko užbaigti pritrūkus kvorumo dėl kai kurių Tarybos narių poelgių. A. Gricius pabrėžė, kad dalyvauti Tarybos komitetų darbe ir posėdžiuose rajono gyventojų į Tarybą išrinktus politikus įpareigoja tiek Vietos savivaldos įstatymas, tiek Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas ir, žinoma, moralinė atsakomybė prieš gyventojus, rajono įstaigas ir įmones. Tačiau panašu, kad posėdžių salėje kiurksoję, bet balsavimo korteles iš el. sistemos ištraukę politikai labiau vertina asmenines ambicijas, o ne viešąjį interesą. Praėjusią savaitę neįvyko ir trys komitetų posėdžiai, nes pirmininkai jų neorganizavo. Jei tokios situacijos kartosis, išdykaujančių politikų poelgius turės vertinti etikos sargai.

   Žurnalistui parūpo, kokiu tikslu meras lankėsi Šiluvos gaisrinėje, todėl Savivaldybės vadovas priminė, kad jis visose Savivaldybės įmonėse bei įstaigose lankosi po keliolika kartų per metus, nes privalo žinoti apie įstaigų būklę, veiklas, darbo sąlygas, materialinę bazę, vykdomus projektus ir t. t. Ir ne tik įstaigose, bet ir rajono gyvenvietėse, seniūnijose meras nuolat apsilanko, todėl jam gerai žinoma kelių būklė, bėdos dėl gatvių apšvietimo ir pan.

   Konferencijos pabaigoje Savivaldybės vadovai informavo, kad iki rudens spaudos konferencijos nebus organizuojamos, kadangi didelė dalis administracijos specialistų atostogauja, vasarišku ritmu dirba ir rajono įstaigos bei valstybinės institucijos. Žiniasklaidos atstovai klausimus Savivaldybės vadovams ir specialistams visada gali pateikti el. paštu arba per viešųjų ryšių specialistus.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė