Pasakė tai, ką A. Veryga nutylėjo – finansinė našta užgriuvo tūkstančius

J. Stacevičiaus ir asociatyvioji nuotr.

Tai reiškia, kad nuo šiol cukriniu diabetu sergantys pacientai, kuriems reikalingos insulino pompos, jau gali jas išsinuomoti. Už tai bus apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis ir nebereikės naudoti savo asmeninių pinigų!

Iki šiol cukriniu diabetu sergantiems žmonėms PSDF lėšomis buvo kompensuojamos insulino pompų keičiamosios dalys, bet ne pačios pompos. Natūralu, kad tai buvo nemaža finansinė našta pacientams, kurių ligos gydymui namuose šios brangios priemonės yra gyvybiškai svarbios!“

Tik kažkodėl ponas ministras apdairiai nutylėjo, kad kompensavimo kaina – tų pačių diabetu sergančių sąskaita, kad viena ranka davė, o kita atėmė ir kad finansinė našta užgriuvo absoliučiai visus diabetikus – nuo liepos 12 dienos už insuliną ir diagnostines juosteles atsirado labai didelės priemokos.

Ministras „pamiršo“ pasakyti, kad tiesiog buvo perskirstyti pinigai ir kad šiuo metu nuo finansinės naštos „gelbėjama“ tik viena siaura grupė – I tipo cukriniu diabetu sergantys pacientai iki 24 metų amžiaus bei nėščios ir planuojančios pastoti moterys (pastarosioms kompensacija skiriama tik iki 1 metų laikotarpiui ir tik kai diabetas yra nekontroliuojamas).

Taigi, jau šiandien už populiariausio, labiausiai didžiajai daliai sergančiųjų tinkančio ir 

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bendraukime/man-rupi/2018/07/13/news/pasake-tai-ka-a-veryga-nutylejo-finansine-nasta-uzgriuvo-tukstancius-6946758/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy