Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatės, dviejų kadencijų Seimo narės, vienos ryškiausių Lietuvos operos solisčių Nijolės Ambrazaitytės (1939–2016) gyvenimas buvo susijęs su Raseiniais. Nors ji gimė Lazdijų rajone, abu tėveliai buvo kilę iš Raseinių apskrities.
Iškentėjusi Antrojo pasaulinio karo negandas, okupaciją, dvi tremties vietas Krasnojarsko srityje, grįžusi į Lietuvą N.Ambrazaitytė baigė Raseinių vidurinę mokyklą (šiuo metu Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla). Po solinio dainavimo studijų Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ji iki 1999 m. dirbo Lietuvos operos ir baleto teatro soliste. Vėliau aktyviai dalyvavo pedagoginėje, politinėje ir visuomeninėje veiklose.
Išsamiau apie šios ryškios asmenybės, mylėjusios savo gimtą kraštą ir Lietuvą, gyvenimą ir veiklą buvo galima sužinoti per foto-dokumentinės parodos ,,Nijolė Ambrazaitytė – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė. Gyvenimo ir kūrybos kelias“ atidarymą Raseinių krašto istorijos muziejuje. Į šią įstaigą praėjusio penktadienio popietę, skambant nuostabiam šviesios atminties N.Ambrazaitytės balsui, jos įdainuotoms lietuvių liaudies dainoms, susirinko jos talento gerbėjai. Krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, buvusios dainininkės, Seimo narės N.Ambrazaitytės vyras Borisas Kastrauskas, jos giminės atskleidė negirdėtų faktų apie šią drąsią, ryžtingą, veiklią moterį.
Iki liepos 8 d. muziejuje veiksianti paroda, kurioje eksponuojami buvusios operos solistės ir politikės apdovanojimai, nuotraukos, vinilinės plokštelės ir kiti daiktai iš šeimos archyvo, buvo parengta Seime. Į Raseinius ją atvežė Seimo pirmininko pavaduotojas raseiniškis Arvydas Nekrošius, paprašytas jo buvusio padėjėjo Kęstučio Užemecko, dabartinio Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojo. Vicemeras padėkojo atvykusiems į parodos atidarymą N.Ambrazaitytės artimiems žmonės ir įteikė jos sutuoktiniui B.Kastrauskui knygą apie Raseinių kraštą.