Pareigūno pastabumo dėka apsvaigusio vairuotojo kelionė baigėsi

„Ne tarnybos meto“ pareigūnui nėra – tai dar kartą įrodė Kelmės r. PK vyresnysis tyrėjas Aurimas Paulauskas, sekmadienio vakarą sulaikęs neblaivų vairuotoją. Šis pareigūnas, atsidūręs tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje, sugebėjo užkirsti kelią galimoms skaudžioms pasekmėms.

Sausio 23 dieną, apie 19 val., Raseinių r., Gabšių k., pareigūnas pastebėjo įtartinai manevruojantį automobilį „Opel Vectra“. Jam iš karto kilo įtarimas, kad prie vairo gali sėdėti neblaivus asmuo, todėl nė nedvejojęs Aurimas ėmėsi veiksmų – it lenkdamas automobilį, privažiavo lygiagrečiai jo – pažiūrėti kas vairuoja, grižo atgal už jo, leisdamas automobiliui važiuoti priekyje jo ir negailėdamas savo laiko važiavo jam iš paskos. Žinoma, pirmiausia, apie tai pranešė policijai. 

O štai pamatytas vaizdas priartėjus prie „Opel“ automobilio šiek tiek nustebino – prie vairo sėdėjęs vyras buvo įsijungęs automobilio salone esančias šviesas bei rūkė. Aurimui ir toliau važiuojant įtartinai manevruojančiam automobiliui iš paskos, šis netrukus sustojo. Pareigūnui priėjus arčiau jo, iš automobilio sklido alkoholio kvapas. Aurimas sulaikė jį, neleido neblaiviam vairuotojui važiuoti toliau, kol atvažiavo kviestas policijos ekipažas.

Atvykę iškviesti kolegos patvirtino – prie automobilio vairo sėdėjo neblaivus Ukrainos pilietis. Vyrui nustatytas vidutinis – 2,39 promilės – girtumas. Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281-1 str.

Šis įvykis dar kartą įrodo, kad gebėjimas pastebėti problemas ir nelikti joms abejingiems, rodos, yra kai kurių pareigūnų kraujyje, nepaisant to, jog tai ne darbo valandos. O būtent A. Paulausko pastabumo dėka tai jau trečias jo sulaikytas neblaivus vairuotojas ne tarnybos metu.

Primename, kad vairavimas apsvaigus negali būti toleruojamas. Kilus įtarimams, kad prie vairo sėdi neblaivus asmuo, prašome ir raginame kuo skubiau apie tai pranešti skubios pagalbos tarnybų tel. 112.