Pareigūnai kvietė neprarasti budrumo ir elgtis atsakingai kertant geležinkelio pervažas

Prasideda vasara – atostogų metas. Žmonės šiuo laikotarpiu labiau atsipalaiduoja, dažnai išsiblaškę, nesukoncentruoja dėmesio į tai, ką daro ir kas svarbu. Tačiau kertant geležinkelių pervažas prarasti budrumo nevalia – traukinys yra arčiau, nei atrodo ir tai gali kainuoti gyvybę. Tiek pėstieji, tiek vairuotojai ar kiti eismo dalyviai, kirsdami pervažas, turi elgtis ypač atsakingai, vadovautis kelio ženklais (ženklinimu), šviesoforo ir garso signalais, užtvaro padėtimi ar eismo reguliuotojo signalais.

Birželio 6 d. daugelyje šalių buvo minima Tarptautinė saugaus elgesio pervažose diena. Šią dieną propaguojamas saugus elgesys geležinkelio pervažose, organizuojamos įvairios saugos akcijos, įgyvendinamos šviečiamojo-mokomojo pobūdžio priemonės.

Šiaulių apskrities policija, bendradarbiaudama su AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lietuvos transporto saugos administracija bei atsižvelgdama į tai, kad eismo dalyviai vis dar neretai nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir neatsakingai elgiasi kirsdami geležinkelio pervažas, vakar Šiauliuose, ties Kuršėnkeliu, taip pat Radviliškyje ir Joniškio rajono geležinkelio pervažose ir prie jų organizavo prevencines priemones, skirtas šiurkštiems ir pavojingiems pažeidimams užkardyti bei jiems išaiškinti. Pareigūnai reiduose bendravo su eismo dalyviais, atkreipė jų dėmesį į galimas grėsmes geležinkelio pervažose, suteikė vertingos informacijos apie kritines klaidas kertant geležinkelio kelią, dalino atšvaitus. Policininkai priminė, kad eismo dalyviams būtina ypatingai atidžiai laikytis eismo per geležinkelio pervažas taisyklių, nes susidūrimai su bėginiu transportu dažniausiai baigiasi tragiškai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, praėjusiais metais mūsų šalyje geležinkelio pervažose įvyko 5 eismo įvykiai, šiais metais (sausio–gegužės mėn.) užregistruoti 3 eismo įvykiai. Laimei, šiuose įvykiuose žmonės nenukentėjo.

Pastaraisiais metais pareigūnai vis aktyviau vykdo geležinkelio pervažų kontrolę ir nustato nemažai pažeidimų, turinčių įtakos eismo saugumui. Per šių metų penkis mėnesius išaiškintas 121 pažeidimas, iš kurių net 26 – įvažiavimai į geležinkelio pervažą esant draudžiamajam šviesoforo ar pervažos budėtojo signalui arba kai užtvaras yra nuleistas ar pradeda leistis. Policija 2018-aisiais metais nustatė 218 Kelių eismo taisyklių pažeidimų geležinkelio pervažose, 2017-aisiais – 189 tokius pažeidimus.

Priminimas važiuojantiems per geležinkelio pervažą

Kada ir kaip reikia praleisti traukinį?

Visada!

Praleisdamas traukinį (taip pat kai per pervažą važiuoti draudžiama) turite sustoti prieš STOP liniją, STOP ženklą, užtvarą arba ne arčiau kaip 10 m atstumu nuo pirmojo bėgio.

Važiuoti per pervažą galima tik įsitikinus, kad prie pervažos neartėja traukinys.

Kas draudžiama geležinkelio pervažose?

Pervažiuoti geležinkelį tam neskirtose vietose.

Apvažiuoti kitas transporto priemones, kurios sustojo prieš geležinkelio pervažą praleisti bėginės transporto priemonės.

Įvažiuoti į pervažą, kai užtvaras nuleistas, savavališkai užtvarą pakelti.

Įvažiuoti į pervažą, jei už jos yra kliūtis, priversianti sustoti pervažoje.

Lenkti pervažoje, taip pat likus 100 metrų atstumu iki jos.

Sustoti ir stovėti pervažoje, taip pat likus 50 metrų atstumu iki ir už jos.

Važiavimas per geležinkelį tam neskirtose vietose, įvažiavimas į pervažą degant draudžiamam šviesoforo signalui gali užtraukti baudą iki 280 Eur, taip pat gresia ir teisės vairuoti atėmimas iki 6 mėnesių. Pėstiesiems reikėtų žinoti, kad už buvimą ant geležinkelio neturint tam teisės gali tekti sumokėti baudą iki 140 Eur.