Pagaliau meras A. Bautronis suprato, kas yra karantinas

Praėjusią savaitę, www.raseiniunaujienos.lt ne vieną kartą rašė apie tai, kad Raseinių rajono valdžia, nepaisydama karantino taisyklių, organizuoja komitetų posėdžius ir yra suplanavusi net du tarybos posėdžius. Apie parengtų, beveik 50 sprendimų projektų aktualumą karantino metu, suabejojo ne vienas politikas. Bet iki pat praėjusios savaitės pabaigos, kol nebuvo pasklidęs gandas apie galimai koronovirusu užsikrėtusį asmenį, kuris dalyvavo savivaldybės organizuotose susirinkimuose, jokių sprendimų, kad stabdyti posėdžius – nebuvo. Tik tuščia, labai tuščia savivaldybės administracijos darbuotojams skirta automobilių stovėjimo aikštelė. Pasak mūsų šaltinių rajono vadovybė visus administracijos darbuotojus išleido (išvarė) namo.

Po Raseinių miestą važinėja automobilis, skelbdamas informaciją – likite namie, nesibūriuokite. Reikia manyti, kad šią, visame pasaulyje aktualią informaciją išgirdo ir Raseinių rajono valdžia, nes neseniai, savivaldybės internetiniame tinklapyje atsirado informacija, kad šios dienos komiteto posėdis, bei suplanuotas tarybos posėdis – atidėti.

Tik deja, ne todėl, kad Lietuvoje – karantinas. Pasirodo, didžioji dalis vietos politikų pagaliau suprato, kad koronavirusas tikrai yra, ir galbūt arčiau, nei mums norėtųsi.

Turint mintyje, kad Raseinių rajono taryboje yra ne vienas į rizikos grupę patenkantis tarybos narys (vyresnis nei 60 m.), tarp mūsų išrinktų politikų yra net 4 medikai, kuriuos šiuo metu norisi tik SAUGOTI. Tačiau ir tai mūsų rajono vadovams nepasirodė argumentas nukelti posėdį, kol bus galimybė tarybos posėdžius organizuoti nuotoliniu būdu. Didžiausiais argumentas – koalicijos partnerių – socialdemokratų – pranešimas Facebook (vėlyvą kovo 22 d. vakarą), kad saugodami savo ir kitų sveikatą, jie į posėdį NEATVYKS.

Štai pasirodo, ko reikėjo. Valdančiosios koalicijos partneriai pagalvojo už patį rajono merą Andrių Bautronį. O šiam, matyt bijant, kad opozicija sužlugdys didžiąją dalį jo sumanymų, visuomenėje labai nepopuliarių sprendimo projektų, neliko nieko kito, tik nukelti posėdį, nors visą praėjusią savaitę opozicijoje esantys tarybos nariai, tą ir siūlė. Ar negalima daryti prielaidos, kad ir šioje situacijoje nugalėjo ne sveikas protas, o baimė būti pažemintam?

Kad su komunikacija rajono valdžia turi didelių problemų, įrodo ir dar vienas pavyzdys. Vakar 8:30 val. turėjo vykti Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto posėdis, kuriame, beje buvo ir mokyklų uždarymo sprendimo projektas. Kaip informavo tarybos narys Darius Ulickas, į komiteto posėdį atėjo jis vienas. Kad posėdis neįvyks informaciją gavo 8:32 val.

Šaltinis: http://raseiniunaujienos.lt/