Orų prognozė: šaltukas jau pakeliui – netrūks pavojingų reiškinių

Jau penktadienio naktį daugiausiai rytinėje šalies dalyje vietomis pasikandžios silpnas šaltukas, tačiau šeštadienio naktį jis sustiprės ir minusinė temperatūra jau numatoma beveik visoje šalyje.
498ce45e.jpg

Gintaras Stanelis | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Savaitgalio dienos bus kontrastingos: šeštadienis vėsesnis ir sausesnis, o sekmadienis truputį šiltesnis ir su krituliais.
Vyraujant permainoms keliuose netrūks iššūkių: plikledžio, prasto matomumo dėl rūko, mišrių kritulių. Įvertinkite situaciją ir rinkitės saugų greitį. Būkite atsargūs. 
Šiandien dieną vietomis negausiai palis, protarpiais tarp debesų gali ir saulės spinduliai pasirodyti. Suksis nesmarkus rytinių krypčių vėjas.
Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 7 laipsnius šilumos. Kaune oras šils iki 8, pajūryje iki 9 laipsnių.
91f650cd.jpg

Augustina Piečienė | Mosėdis | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Penktadienio naktį vietomis tvyros rūkas. Rytinėje ir kai kur pietinėje šalies dalyje pasikandžios šaltukas, bus apie –2–0 laipsnių šalčio, kelius padengs plikledis. Pajūryje bus apie 4–5, likusioje šalies dalyje 1–3 laipsniai šilumos.
Dieną debesų bus vis mažiau, pūs nestiprus rytų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 4, Kaune ir prie jūros apie 5 laipsnius šilumos. Vakarėjant oras sparčiai vės.
a256e27b.jpg

Liuda Mickutė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Šeštadienio naktį atvės dar stipriau, ypač rytiniuose šalies rajonuose, kur temperatūra kris iki –5 laipsnių. Dangus daug kur bus giedras, beveik visur vyraus silpnai neigiama temperatūra, išskyrus pajūrį. Čia numatoma 4–5 laipsnių šiluma.
Likusioje šalies dalyje temperatūra svyruos tarp –3–0 laipsnių šalčio. Keliuose formuosis plikledis, taip pat matomumą mažins rūkas. 
Dienos metu bus vėsu, pamažu išaugs debesuotumas, kritulių nenumatoma. Pūs juntamesnis vakarų, pietvakarių krypties vėjas.
Vilniuje termometrai fiksuos vos 3 laipsnius šilumos. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 4, pajūryje apie 7 laipsnius šilumos.
eb37a148.jpg

Lina Latvienė | Varėna | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Sekmadienis bus apniukęs ir truputį šiltesnis. Stiprės šiaurinių krypčių vėjas. Daugelyje vietovių galimas negausus lietus, vietomis šlapdriba. Nakties metu bus apie 1–6 laipsnius šilumos.
Dieną Vilniuje vyraus 4 laipsnių šiluma. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje oras sušils iki 5–6, pajūryje iki 7 laipsnių.
Ateinančią savaitę į šalį vėl veršis šaltesnis oras.
ab4d6361.jpg

Daiva Sinkevičiūtė | Sudargas | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
b36d8aa3.jpg

Ieva Morkevičienė | Prienai | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.