Orų prognozė: pokyčiai čia pat – užgrius sniegas

Gintaras Stolys | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.

Pirmadienis bus žvarbus, vietomis dangų niaukstys debesys, kai kur iškris smulkios snaigės. Dėl stiprėjančio pietų, pietryčių krypties vėjo lauke jutiminė temperatūra bus žemesnė nei fiksuoja termometrai. Vilniaus ir Kauno apylinkėse dieną bus apie –6, Šiauliuose apie –7 laipsnius šalčio. Prie jūros numatomas smarkokas vėjas, termometrai fiksuos –5 laipsnius šalčio.

Nuo antradienio šaltis pamažu silpnės, kils vėjas
Antradienį šals mažiau. Pietų, pietryčių krypties vėjas įsismarkaus dar labiau. Pro vakarinius šalies rajonus į šalį atkeliaus sniegas, vietomis gali kilti pūga. Vilniaus ir Kauno apylinkėse naktį termometrai fiksuos –10–9 laipsnius šalčio. Dieną vyraus –4 laipsnių temperatūra. Šiauliuose naktį bus apie –9, dieną apie –5 laipsnius šalčio. Pajūryje pūs smarkus vėjas, kuris dar labiau sustiprės antroje dienos pusėje, kuomet atkeliaus sniegas. Naktį šals iki –5, dieną iki –2 laipsnių.

10f77770.jpg

Lina Latvienė | Varėna | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Savaitei įpusėjus numatomas gausus sniegas
Trečiadienį temperatūra pakils dar aukščiau. Šalis skendės debesyse, daug kur snigs. Pūs smarkus pietryčių krypties vėjas, vietomis kils pūgos. Vilniuje ir Kaune naktį šals iki –7–6 laipsnių. Dieną bus apie –4 laipsnius šalčio, snigs. Šiauliuose temperatūra svyruos apie –6–5 laipsnius šalčio, numatomas sniegas. Pajūrį talžys vėjas, gausiai snigs, o po pietų galimi ir mišrūs krituliai. Vyraus –2–0 laipsnių temperatūra.        

43120add.jpg

Liuda Mickutė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Protarpiais šviežio sniego sulauksime ir per kitas paras
Ketvirtadienį šalyje jau vyraus nedidelis šaltukas, dar daug kur pasnigs, bet ne taip gausiai. Prie jūros vyraus teigiama temperatūra, kris šlapdriba. Numatomas vidutinio stiprumo pietų krypties vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse vyraus nepastovus debesuotumas, protarpiais pasnigs. Naktį bus apie –4 laipsnius šalčio, o dieną apie nulį. Šiauliuose dangumi plauks debesys, negausiai pasnigs. Naktį termometrai fiksuos –4, dieną –1 laipsnį šalčio. Pajūryje apysmarkis vėjas dangumi gins debesis, numatomi mišrūs krituliai. Temperatūra svyruos apie 1–2 laipsnius šilumos.

fef01ebc.jpg

Augustina Piečienė | Mosėdis Skuodo raj. | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Penktadienį pūs gūsingas rytų, pietryčių krypties vėjas. Numatomas permainingas debesuotumas. Daug kur protarpiais snyguriuos, vietomis galimi ir mišrūs krituliai. Vilniuje ir Kaune naktį šals iki –3 laipsnių, debesys bus retesni. Dieną bus apie nulį, pasnigs gausiau. Šiauliuose debesys taip pat pabarstys sniego. Naktį temperatūra sieks –4 laipsnius šalčio. Dienos metu vyraus nulinė temperatūra. Pajūryje bus nuo –1 laipsnio šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Debesys tai susibėgs, tai vėl skirstysis, galimas sniegas, šlapdriba.