Orų pasaka baigėsi – vietomis prognozuojamos liūtys ir net sniegas

© Liuda Mickutė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.

Paskutinio pavasario mėnesio pradžia bus vėsi ne tik Lietuvoje, bet ir didesnėje Europos dalyje, mat plūstelėjusios arktinės oro masės išstūms neįprastą šilumą, o temperatūros bus žemesnės už vidutines. Vietomis prognozuojamos liūtys ir net sniegas.
Šiomis dienomis teks gerokai šilčiau apsirengti, pūs žvarbus vėjas, tačiau pagaliau sulauksime lietaus. Kritulių sulauks daugelis vietovių, vieną dieną lietus labiau praus vieną šalies šoną, kitą dieną labiau kitą. Naktimis kai kur gali įsimaišyti ir šlapių snaigių. 
c02664e5.jpg

© Loreta Burbienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Šiandien šalyje orai jau nebus malonūs. Dėl smarkaus pietvakarių, vakarų krypties vėjo bus žvarbu, gūsiai sustiprės iki 15–22 metrų per sekundę. Saulę slėps debesys, daug kur numatomas taip laukiamas, trumpas lietus.
Dienos metu termometrų rodmenys gerokai skirsis nuo trečiadienio reikšmių. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 12, Panevėžyje iki 11 laipsnių. Šiauliuose bus apie 10, Klaipėdoje apie 9 laipsnius šilumos.
4195ff74.jpg

© Daiva Sinkevičiūtė | Sudargas | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Penktadienį tiek naktį, tiek dieną taip pat daug kur nuvilnis lietus. Išsilaikys gūsingas  vakarų krypties vėjas. Nakties valandomis temperatūra svyruos tarp 2–5 laipsnių šilumos, vėsiausia bus šalies šiaurėje.
Dieną bus daugiau pragiedrulių, tačiau lankysis ir trumpalaikis lietus. Vilniuje ir Kaune bus apie 11–12 laipsnių šilumos. Panevėžyje oras šils iki 10, Šiauliuose ir Klaipėdoje iki 9 laipsnių.
050e6ca0.jpg

© Loreta Simaniūkštienė | Šiauliai | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Šeštadienio naktis bus vėsi, kai kur dirvos paviršiuje galimos šalnos. Temperatūra svyruos tarp 0–4 laipsnių šilumos. Vietomis, daugiausiai šiaurės vakarinėje šalies dalyje, numatomas lietus, gali ir šlapių snaigių pasirodyti.
Dieną gausiau lynos kai kur šiauriniuose, šiaurės vakariniuose šalies rajonuose. Kitur dangų niaukstys debesys, truputį palis. Išsilaikys neramus pietvakarių vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 12, Kaune iki 13 laipsnių. Šiauliuose bus apie 10, Klaipėdoje apie 8 laipsnius šilumos.
af6dae7f.jpg

© Augustina Piečienė | Mosėdis | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Sekmadienį, tikėtina, dangus dažniau varvės šalies pietryčiuose, kai kur rytuose. Naktį temperatūra svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos.
Dieną Vilniuje tebus apie 10 laipsnių šilumos. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje oras sušils iki 12 laipsnių. Klaipėdoje vyraus 9 laipsnių šiluma.