Orai: sustiprės vėjas, kai kur kils silpnos pūgos

Šiais metais pirmasis gruodžio dešimtadienis pasižymėjo dideliais temperatūros svyravimais.

Pirmąsias dvi gruodžio naktis temperatūra daug kur krito žemiau 10 laipsnių šalčio, dienomis laikėsi 2–7 laipsnių šaltukas.

Gruodžio 3 d. su krituliais ir lijundra per šalį slinkęs atmosferos frontas atnešė šilumą, vėliau temperatūra 2 paras nekrito žemiau 0 laipsnių, o dienomis kai kur pakilo net iki 7–8 laipsnių šilumos.

Gruodžio 6 d. į šalį vėl įsiveržė šaltis – naktį temperatūra daug kur krito iki kelių laipsnių šalčio, šaltukas laikėsi ir dieną.

Gruodžio 7 d. per šalį slinko dar vienas šilumą, kritulius ir lijundrą nešantis atmosferos frontas, temperatūra vėl pamažu tapo teigiama. Nuo vakar ji ėmė žemėti.

Praėjusių metų pirmasis gruodžio dešimtadienis nepasižymėjo dideliais temperatūros svyravimais: naktimis buvo apie nulį laipsnių arba iki kelių laipsnių šalčio, dienomis vyravo teigiama temperatūra. Įdomu tai, kad prieš dvejus metus gruodžio pirmasis dešimtadienis buvo panašus į šių metų, – kontrastingas, su dažnomis ir staigiomis šalčio arba šilumos bangomis.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/gamta/gamtaorai/2018/12/12/news/orai-sustipres-vejas-kai-kur-kils-silpnos-pugos-8537114/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy