Orai: po bjauraus šeštadienio – Bobų vasaros šiluma

© Loreta Burbienė | Skuodo raj. | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.

Šeštadienį šalį merks lietūs, vietomis, daugiausiai šiaurės vakariniuose ir kai kur šiauriniuose šalies rajonuose, prilis gana gausiai.
Intensyviausi krituliai vyraus nakties valandomis ir pirmoje dienos pusėje, po pietų palis su pertraukomis, kritulių palaipsniui mažės.
Taip pat talžys smarkus vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Gūsiai įsismarkaus iki 15–20, šalies vakaruose iki 23 metrų per sekundę.
Temperatūra stiebsis aukščiau nei penktadienį, tačiau dėl vėjo ir lietaus orai nebus patys maloniausi. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 14, Klaipėdoje iki 15 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 13 laipsnių šilumos.  
11591210.jpg

© Liuda Mickutė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Sekmadienį jau bus galima pasimėgauti malonia rudeniška šiluma. Nakties valandomis vietomis dar truputį palis, temperatūra svyruos tarp 7–13 laipsnių šilumos.
Dienos metu kritulių tikimybė bus maža, debesuotumas sumažės, pūs vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vietomis šalies pietuose termometrų stulpeliai stiebsis iki 17 laipsnių šilumos.
Vilniuje ir Kaune vyraus 15 laipsnių šiluma. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 14 laipsnių.
4e7d2a9a.jpg

© Gintaras Stanelis | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Pirmadienį šalyje bus tikras taip lauktos Bobų vasaros pikas – temperatūra dieną šoktels iki 20, kai kur ir iki 21 laipsnio.
Tiek naktį, tiek dieną debesuotumas bus menkas. Išsilaikys gūsingas pietvakarių, vakarų krypties vėjas.
Nakties valandomis vyraus 8–13 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir Kaune bus apie 19, Panevėžyje apie 18 laipsnių šilumos. Šiauliuose ir Klaipėdoje temperatūra svyruos apie 16–17 laipsnių.
 
Gismeteo.lt