Orai bus audringi: teks pasisaugoti smarkaus vėjo

Virginija Alvinskienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.

Šiandien dienos metu vėjo gūsiai dar sieks 15–22, prie jūros 23–26 metrus per sekundę. Vietomis numatomi pragiedrėjimai, mažesnė kritulių tikimybė vyraus pietiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose, o dažniau palis pajūryje, Žemaitijoje, šiaurinėse šalies vietovėse. Temperatūra jau taip aukštai nekils kaip ketvirtadienį. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 9, Šiauliuose iki 8 laipsnių. Kaune ir Klaipėdoje bus apie 10 laipsnių šilumos.

Šeštadienį vyraus jau kiek ramesnis ir žvarbesnis vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Debesuotumas bus nepastovus, tad vietomis galimi pragiedruliai, o kritulių dar sulauks daugelis šalies vietovių, kai kur gali įsimaišyti ir šlapių snaigių. Naktį teliks 1–5, pajūryje 6–8 laipsniai šilumos.

Dienos metu Vilniuje ir Klaipėdoje oras šils iki 9, Kaune iki 10 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 8 laipsnius šilumos.

Sekmadienį atvės dar labiau, kritulių bus mažiau, kai kurios vietovės jų jau nesulauks. Pūs silpnesnis šiaurės vakarų krypties vėjas, prie jūros jis bus permainingos krypties. Nakties ir ryto valandomis derėtų pasisaugoti keliuose, nes vietomis dangos gali būti slidžios. Temperatūra sieks 0–3, pajūryje 5 laipsnius šilumos.

Dienos metu oras šilti neskubės. Vilniuje bus apie 5, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 6 laipsnius šilumos. Kaune oras šils iki 7, Klaipėdoje iki 8 laipsnių.

Gismeteo.lthttps://www.gismeteo.lt/