Nustatyta laikina ligoninių darbo organizavimo tvarka

Kol bus suvaldyta naujojo koronaviruso infekcija, keičiasi kai kurių gydymo įstaigų darbo prioritetai ir funkcijos – nustatyta nauja paslaugų dėl koronaviruso organizavimo ir pacientų, kuriems diagnozuotas koronavirusas, srautų valdymo tvarka.

Paslaugų organizavimo tvarkos aprašas patvirtintas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu.

„Mūsų pagrindinis tikslas – pasiruošti pacientų srautų valdymui, kad visiems susirgusiems žmonėms pagalba būtų suteikta laiku ir kokybiškai, tuo pačiu kuo mažiau sutrikdant kitomis ligomis sergančių pacientų gydymą ir kitų medikų darbą. Tad nustatytos aiškios gydymo įstaigų funkcijos, pacientų srautų paskirstymo, paslaugų organizavimo tvarka – tam, kad būtų paprasčiau ir aiškiau koordinuoti veiksmus ir valdyti situaciją“, – sako ministras A. Veryga.

Nustatyta, kad pagrindinių 5 ligoninių, t. y., VU ligoninės Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Respublikinės Panevėžio ligoninės, infekcinių ligų skyriai orientuosis į pacientų, kuriems įtariamas ar diagnozuotas koronavirusas, diagnostiką ir gydymą.

Šios gydymo įstaigos, išskyrus Kauno klinikinę ligoninę, bus ir paslaugas organizuojančios – jos taip pat teiks metodinę informaciją ir konsultacijas kitoms jų veikimo regione esančioms gydymo įstaigoms, organizuos iš valstybės rezervo gautų asmens apsaugos ir medicinos priemonių paskirstymą joms, valdys pacientų srautus, vykdys kitas funkcijas, susijusias su infekcijos valdymu. Kaune paslaugas organizuojanti asmens sveikatos priežiūros įstaiga bus LSMU ligoninė Kauno klinikos.

SAM Spaudos tarnyba