Neteisėtais būdais pralobusiems valdžia ruošia naujus spąstus – turtą konfiskuotų

Neteisėtais būdais pralobusiems valdininkams ir verslininkams valdžia ruošia naujus spąstus. Jiems, nesugebėjus įrodyti, kaip įsigijo turtą, šis būtų lengviau konfiskuojamas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas sako, kad po stambios korupcijos bylų dabar valstybei žala nėra atlyginama adekvačiai.

Teisininkai teigia, kad tokio įstatymo reikia, tačiau, pagal šį, turtą galima būtų konfiskuoti iš dar tik įtariamo, nebūtinai jau nuteisto žmogaus, be to, įstatyme trūksta saugiklių.

Prieš porą savaičių pasibaigę teismai bendrovės „Nota bene“, kuri Lietuvos kariuomenei 8 kartus brangiau pardavė virtuvės įrankius, vadovą nuteisė. Jis gavo baudą ir turės sumokėti 4000 eurų žalos atlyginimo. Tačiau Seimo NSGK pirmininkas įsitikinęs, kad bausmė neadekvati.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/mano-pinigai/2019/01/23/news/neteisetais-budais-pralobusiems-valdzia-ruosia-naujus-spastus-turta-konfiskuotu-8964744/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy