Nemakščiuose startavo mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginiai

Nemakščiuose jau plevėsuoja mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliava. Vasario 16-ąją  įvyko mažosios Lietuvos kultūros sostinės atidarymo šventė, į kurią susirinko būrys svečių ir vietos gyventojų. Lietuvos valstybei svarbią dieną miestelio bendruomenę sveikino Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė ir Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė.
   Vicemeras Kęstutis Užemeckas perdavė ir renginyje negalėjusio dalyvauti mero Andriaus Bautronio sveikinimo žodžius. Jis pabrėžė, kad Nemakščių bendruomenei netrūksta vienybės jausmo, tad visi galimi iššūkiai nublanksta prieš didelį norą atverti krašto kultūrą ne tik vietiniam žmogui, bet ir svečiui.
  Šventinį rytą žmonės rinkosi į Nemakščių Švč. Trejybės bažnyčią, kur vyko šv. Mišios, iškilminga Lietuvos šaulių pasižadėjimo ir priesaikos ceremonija, o miestelio centrinės gatvės gyventojams buvo įteiktos pašventintos Nemakščių vėliavos.
   Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje žmonės buvo kviečiami į pramoginės retro muzikos koncertą „O buvo taip…“. Koncerto konferansjė – muzikologas Viktoras Gerulaitis visą vakarą įtaigiai bendravo su publika, o solistai Kęstutis Alčauskis (tenoras), Gintarė Skerytė (sopranas), Dainius Puišys (baritonas), pritariant instrumentiniam trio Povilui Jaraminui (fortepijonas), Jaroslavui Cechanovičiui (gitara), Eugenijui Kanevičiui (kontrabosas) užbūrė muzikiniais kūriniais.
Pasirodymą papildė tarptautinės klasės sportinių šokių šokėjai Aistė Juzėnaitė ir Gediminas Meškauskas.
   Miestelis visus metus didžiuosis mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulu, čia nuolat vyks įvairūs renginiai, koncertai, žygiai, filmų peržiūros, plenerai ir kt. Kultūra alsuojančiame krašte netrūks ir meninių akcentų.
   „Nemakščiai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022 m.“ programą parengė darbo grupė, kurią sudaro Raseinių rajono savivaldybės administracijos ir kitų įstaigų specialistai, Nemakščių bendruomenės nariai.