Mylimiausi lietuviški pomidorai jau pakeliui į parduotuves

Šviežias derlius visada yra laukiamas, nes žymi šylančius orus, ilgėjančias dienas ir daugiau įvairių skonių lėkštėje. Pirmieji trumpavaisiai lietuviški agurkai, mėgstami dėl savo traškumo, pasirodė dar vasario mėnesį, o šiuo metu pakeliui į „Maximos“ parduotuves ir pirmasis lietuviškų pomidorų derlius.

 „Jau kovą mūsų parduotuvių daržovių skyriuose pirkėjai galėjo rasti Lietuvoje užaugintų smulkiavaisių pomidorų. Vis tik labiausiai laukiami yra jų didesni giminaičiai ir esame dėkingi savo partneriams, kad šiemet prieš Velykas šių pomidorų pirkėjai galės įsigyti. Tiesa, kiekiai dar nedideli, bet kiekvieną dieną jų bus vis daugiau“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Augintojai džiaugiasi, kad šiemet Velykos – vėlyvos, pavasario viduryje. Taigi velykinis stalas bus gausus lietuviškomis daržovėmis. Be to, pirmųjų lietuviškų pomidorų kaina, kurie pasirodys velykiniu periodu, bus panaši kaip ir pernai.

„Įtempta žiema, karantinas bei pakilusios kainos beveik mėnesiu pavėlino ankstyvąjį derlių, tačiau pavasarį, pagausėjus natūraliai saulei, jau intensyviai skiname pomidorus Velykoms. Šiemet ir vėl galėsime pasiūlyti absoliučiai visas auginamas rūšis, o jų net 15. Tarp jų ne tik juodieji, avietiniai, ar slyviniai, tačiau ir patys skaniausi, aukščiausią balą „Brix“ skalėje užimantys – geltonieji pomidoriukai vaikams arba itin saldūs raudonieji kekiniai pomidorai“, – vardija Mindaugas Pupienis, „Kietaviškių gausa“ vadovas.

Šiuolaikines technologijas savo ūkiuose įdiegę Lietuvos ūkininkai užtikrina, kad lietuviškame prekybos tinkle gėrybių netrūktų ištisus metus. Į „Maximos“ parduotuves visų sezonų metu keliauja mūsų šalyje auginami krapai, mėtos, petražolės, svogūnų laiškai, kalendros, rozmarinai, bazilikai, čiobreliai ir kiti žalumynai, taip pat – ilgavaisiai lietuviški agurkai.