Mezon – NKL: Mažojo finalo dramoje – 50 minučių kova ir „Vyčio“ triumfas (VIDEO)

Gediminas Maceina ketvirtojo kėlinio pabaigoje išplėšė pratęsimą, Tomas Galeckas lėmė antrąjį, o jame sėkmė galiausiai šypsojosi Šakių „Vyčio“ komandai.

Mažojoje Mezon-NKL finalo serijoje „Vytis“ penktajame mače 104:103 (24:23, 31:23, 12:27, 18:12, 7:7, 12:11) palaužė Raseinių „Rasus“ ir triumfavo serijoje 3-2.

„Vytis“ serijoje atsiliko 0-2, tačiau laimėjo kitas trejas rungtynes, o paskutinė pergalė buvo iškovota dramatiškiausiai.

Dar ketvirtajame kėlinyje atrodė, kad arčiau medalių yra „Rasai“, kurie pirmavo 77:67.

„Vytis“ nenuleido rankų ir po Pauliaus Beliavičiaus metimo priartėjo iki 82:85. Vėliau jie dukart turėjo progas sušvelninti arba išlyginti rezultatą, bet iš pradžių Gyčio Radzevičiaus tritaškis skriejo pro šalį, o po to sužingsniavo Gediminas Maceina.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei „Rasai“ turėjo kamuolį savo rankose, tačiau T.Galeckas nepataikė, o po to Kajus Okmanas suklydo.

G.Radzevičius išprovokavo pražangą, likus žaisti 24 sekundes, bet pataikė tik vieną metimą, taip sumažindamas atsilikimą iki 83:85. Šakiškiai tada prasižengė prieš K.Okmaną ir šis prametė abu metimus.

Iniciatyvos tada ėmėsi G.Maceina, kuris prasiveržė po krepšiu ir pataikė dvitaškį, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 5,2 sekundės.

Kitoje atakoje kamuolys buvo patikėtas T.Galeckui, bet jo reidas po krepšiu baigėsi netaikliu metimu ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje Marijus Užupis pataikė iš toli ir „Vytis“ buvo priekyje 92:90, bet „Rasus“ ir vėl gelbėjo T.Galeckas – jis sumetė abi baudas ir išplėšė antrąjį pratęsimą.

Jame T.Galeckas surinko septynis taškus ir „Rasai“ turėjo trijų taškų persvarą – 103:100, bet tuomet Evaldas Aniulis buvo nubaustas nesportine pražanga, M.Užupis pataikė vieną baudą, paskui P.Beliavičius ir K.Okmanas užsidirbo po techninę pražangą bei pirmą kartą rungtynėse pasirodęs Sheltonas Jacksonas realizavo abi baudas ir vėl išlygino rezultatą – 103:103.

„Rasams“ nepavyko rezultatyviai užpulti, „Vytis“ atsikovojo kamuolį ir, likus žaisti 2,5 sekundes, M.Užupis išprovokavo varžovo pražangą, pataikė vieną baudą ir taip lėmė „Vyčio“ triumfą bronzinėje serijoje – 104:103.

„Rasai“: Tomas Galeckas 34, Šarūnas Vingelis 18, Kajus Okmanas 12, Evaldas Džiaugys 10.

„Vytis“: Gytis Radzevičius 21, Augustinas Jankaitis 17 (10 atk. kam.), Gediminas Maceina 17, Marijus Užupis 17, Paulius Beliavičius 15 (10 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 10.