Meno piligrimystė Šiluvoje

Šiluva – miestelis, kuriame gyventojų skaičius nesiekia nė tūkstančio. Tačiau tai vieta, kupina kultūrinės, meninės, dvasinės prasmės. Birželio mėnesis Šiluvoje buvo skirtas gyvajai piligrimystei. Kiekvieną šeštadienį grupės tikinčiųjų keliavo dvasinius ir fizinius kelius į Šiluvą, atrasdami vietos ir rajono grožį. Tačiau miestelis, kurį puošia barokinis perlas – Mergelės Marijos gimimo bazilija ir Lietuvoje bene vienintelis architektūrinis Antano Vivulskio šedevras – Apsireiškimo koplyčia, kviečia ir į meninės piligrimystės kelią.

Raseinių rajone, pavažiavus vos kelioliką kilometrų nuo autostrados, rasime vietą, kurioje meniniai pėdsakai yra itin gilūs. Teatro pasauliui – tai maestro Eimunto Nekrošiaus kraštas. Todėl šiais metais, Raseinių rajono kultūros centras kviečia patirti Šiluvą dalyvaujant teatro bienalėje, kurios šūkis ir leitmotyvas yra „Kelias“. Raginama į meno piligrimystės kelią išeiti drauge su maestro E. Nekrošiaus teatru jau liepos 11 d. Jono Pauliaus II aikštėje stebint ir drauge išgyvenant „Bado meistrą“, o rugpjūčio 1 d. pažvelgti į režisieriaus paliktus pėdsakus per Dmitrijaus Matvejevo parodą „Nekrošiaus teatras: abipus uždangos“ Šiluvos piligrimų informacijos centre. Iki pat lapkričio mėnesio miestelyje, greta Šilinių, Ligonių dienų, 13 Marijos dienų, skleisis teatras ir muzika. Suvieniję jėgas su VšĮ „Tytuvėnų muzikos festivaliu“ liepos 26 d. Šiluvoje sulauksime Blattwerk saksofonų kvarteto pasirodymo iš Vokietijos, o rugpjūčio 5 d. choro Polifonija programa skambės Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje.

Gausiai liesis teatras – nuo „Meno forto“, šokio teatro „Aura“, „Šeiko šokio teatro“, Nacionalinio Kauno dramos teatro pasirodymų iki bibliodramos užsiėmimų, teatro konferencijos bei diskusijų tema „Pėdos tavo buvo matomos“, kuomet į teatro lauko retrospektyvą žvelgsime kaip dabarties ir ateities kūrimo modelį bei „Pojučių teatro“ įtrauktis  jautriausiai pasaulį matantiems ir jaučiantiems vaikams Raseinių specialiojoje mokykloje ir mažiesiems atradėjams – pradinių klasių moksleiviams drauge keliaujant „Pojučių maršrutais“. Rugsėjį mažųjų lauks ir interaktyvi Nojaus istorijos interpretacija pasirodyme „Nojaus laivo atrakcijonų parkas“

77 psalmėje rašoma „Tavo kelias ėjo per jūrą, tavo takas – per galingus vandenis, bet pėdos tavo buvo matomos”. 2020 m. pažymėti kaip nežinios, pasimetimo, savotiškos tamsos metai, tačiau Šiluvoje, kur Mergelė Marija tituluojama „Ligonių sveikata“, esame pasiryžę pakelti akis į meno piligrimų išmintas pėdas bei skleisti šviesą. Todėl jau liepos 11 d. drauge su Lietuvos garsiausiais pradėkime meno piligrimystės kelią ir tai tęskime visos teatro bienalės metu. Visą naujausią informaciją apie teatro bienalę rasite: www.menopiligrimai.lt beihttps://raseiniukulturoscentras.lt/.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių rajono savivaldybė.