„Mažeikių“ pergalių serijai kilo grėsmė Raseiniuose

„Mažeikiai“ (17-4) pergalių seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pratęsė iki septynių. Aloyzo Rudžio auklėtiniai išvykoje 82:77 (15:25, 29:21, 18:21, 20:10) tik rungtynių pabaigoje palaužė Raseinių „Rasus“ (6-15).

Pirmąjį kėlinį geriau sužaidė „Rasų“ ekipa, pirmaudama dešimties taškų skirtumu (25:15). „Mažeikiai“ ketvirtį pradėjo sėkmingai (0:4), tačiau puikią atkarpą (12:3) sužaidę šeimininkai persverė rezultatą ir susikrovė septynių taškų pranašumą (14:7). „Mažeikiams“ buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki penkių, tačiau po tritaškių lietaus šeimininkai pranašumą padidino iki dešimties (25:15).

Antrajame kėlinyje „Mažeikių“ ekipai sekėsi geriau, kuri pastarąjį laimėjo rezultatu 21:29. Jau nuo pat ketvirčio pradžios mažeikiškiai sužaidė atkarpą 1:6 ir sumažino savo deficitą iki keturių (26:22). Po kelių sėkmingų šeimininkų atakų komandas vėl skyrė dešimtis taškų (34:24), tačiau mažeikiškiai spurtavo 0:10 ir rezultatą išlygino (34:34). Likus žaisti mažiau nei dvi minutes antrajame ketvirtyje, Kostas Jonuška persverė rezultatą „Mažeikių“ naudai (39:41), tačiau pirmoji rungtynių pusė baigėsi pirmaujant „Rasams“ rezultatu 46:44.

Trečiąjį kėlinį „Rasai“ laimėjo rezultatu 21:18. Pirmąją ketvirčio pusę „Mažeikiai“ laikė lyderio poziciją. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė vos du taškai (55:57), tačiau šeimininkams pavyko rezultatą išlyginti (57:57). Po taiklaus Jonuškos tolimo metimo „Mažeikiai“ pirmavo trijų taškų skirtumu, bet ketvirčio pabaigoje „Rasai“ sužaidė rezultatyviau ir pabaigė pastarąjį turėdami penkių taškų pranašumą (67:62).

Paskutinįjį rungtynių ketvirtį „Mažeikiai“ pradėjo spurtu 0:12, po kurio susikrovė septynių taškų pranašumą (67:74), tačiau „Rasai“ atsakė tuo pačiu, 10:2 spurtavę šeimininkai persverė rezultatą ir pirmavo vieno taško skirtumu (77:76). Po atkarpos 0:6 „Mažeikiai“ vėl persverė rezultatą (77:82), kurio šeimininkams pakeisti nepavyko.

„Mažeikiai“: Kostas Jonuška 25, Evaldas Šaulys ir Darius Pakamanis po 16, Šarūnas Beniušis 11, Vytautas Pikalavičius 6, Arvydas Gydra 5.

„Rasai“: Gabrielis Motonas – 20, Valdemaras Savostjanovas 19, Darius Gricius 17, Evaldas Džiaugys 9.