Maironio parke vyko pradinių klasių mokiniams skirtas edukacinis sporto renginys „Judumo labirintas“

Rugsėjo 20 d. Raseinių miesto Maironio parke vyko pradinių klasių mokiniams skirtas edukacinis sporto renginys „Judumo labirintas“. Renginio idėją padiktavo visose Europos Sąjungos šalyse rengiama Europos judumo savaitė – didžiausia darnaus judumo kampanija visame pasaulyje. Tądien su orientavimosi sporto pradmenimis susipažino ir mažiesiems sportininkams pritaikytą orientavimosi labirintą išbandė beveik 200 moksleivių iš Šaltinio progimnazijos, Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Šiluvos ir Viduklės gimnazijų bei Ilgižių mokyklos-daugiafunkcio centro. Renginį moderavusi Lietuvos orientavimosi sporto federacija nuo šių metų pradžios pradėjo ruoštis projektui „Orientavimosi sportas tavo mokykloje“. Projektas dar nėra įsibėgėjęs – susipažinti su šia sporto šaka Raseinių rajono pradinukai galėjo vieni pirmųjų Lietuvoje.
Renginį sveikinimo žodžiu pradėjusi Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Montvydienė džiaugėsi gausiu renginio dalyvių skaičiumi ir susirinkusiems pristatė 2013 m. Pasaulio orientavimosi žaidynių bronzos laimėtoją, daugkartinį Lietuvos OS čempionatų nugalėtoją, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdantįjį direktorių Vilių Aleliūną,kuris trumpai pristatė jam talkinančią komandą ir šią dar mūsų kraštui naują sporto šaką. Kelionę judumo labirinto link pradėjome kaip ir pridera tikriems sporto entuziastams – nuo linksmai nuteikiančios mankštos, kurią muzikos ritmu vedė energingoji kūno kultūros mokytoja Jurgita Miniotienė. Linksmai pajudėję ir apsigynę nuo rudeniškos žvarbos,mažieji ir juos lydinčios mokytojos Viliaus kvietimu patraukė link starto linijos, kur įdėmiai išklausė užsiėmimo instrukcijas. Atsakingai startavusių ir sėkmingai labirintą įveikusių pradinukų laukė ir juos džiugino Berno zenenhundų veislyno „Kalnų šuo“ gyventojai bei naujasis Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro talismanas Lūšiukas-Sveikuoliukas. Nepaisant to, kad buvo manančių, jog ši užduotis pernelyg sunki, beveik dvi valandas trukusi pažintis su orientavimosi sportu, pasirodo, buvo išties įveikiama. Tą liudijo ne tik vaikų šypsenos, bet ir užfiksuoti rezultatai.
Sakoma, svarbu dalyvauti, o ne laimėti. Ko gero, taip ir yra – pralaimėdami augame ir auginame ateities pergales, tačiau laimėjimo džiaugsmas yra ne ką mažiau motyvuojantis veiksnys. Apie tai galvodami Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai įsteigė du skanius ir neabejotinai sveikatai palankius lauknešėlius sparčiausiai pasirodžiusioms komandoms. Jaunesniųjų amžiaus kategorijoje džiaugėmės Ilgižių mokyklos-daugiafunkcio centro mišrios komandos rezultatu, o vyresniųjų grupėje sveikinome Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos ketvirtokus.
Renginio idėjos autoriai už iniciatyvumą ir visokeriopą pagalbą nuoširdžiai dėkoja Lietuvos orientavimosi sporto federacijai ir nuoširdų ačiū taria aktyvioms bei atsidavusioms mokytojoms, kurios buvo puikūs mažųjų pagalbininkai ir įkvepiantys komandų lyderiai. Nuoširdžiai linkime ir tikimės, kad Jūsų entuziazmo vaisiai bus matomi ir toliau – sveikesnėse ir sąmoningesnėse ateities kartose.