LRT laidų vedėjai puošiasi skirtingomis kojinėmis: kviečia ne nurašyti, o palaikyti

LRT laidų vedėjai puošiasi skirtingomis kojinėmis: kviečia ne nurašyti, o palaikyti

Kovo 21-oji – Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės, išreiškiant palaikymą žmonėms su šia negalia. Keisti visuomenės požiūrį ir padėti integruotis Dauno sindromą turintiems žmonėms ir jų šeimoms į visuomenę kviečia LRT laidų vedėjai ir žurnalistai, prisijungę prie akcijos #NenurašykOPalaikyk. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, nulemtą tik vienos chromosomos.

„Žmonės, turintys Dauno sindromą, yra kitokie – ypatingi. Kadangi sukuosi kultūros ir meno pasaulyje, sutinku labai daug žmonių, kuriuos visuomenė laiko kitokiais, vadina keistuoliais. Bet žmogaus keistumas yra jo savitumas. Vieniems tai atrodo neįprasta ir nesuprantama, net atgrasu, kitiems – įdomu ir žavu, – sako televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė. – Būtent tai, kad visi esame skirtingi ir kitoniški mene bei kasdienybėje ir daro mūsų gyvenimą įdomų ir spalvingą. Dažniausiai bijome to, apie ką per mažai žinome.“

Prie akcijos prisijungė ir skirtingomis kojinėmis pasipuošė ir Ignas Krupavičius, Beata Nicholson, Ugnė Galadauskaitė, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Gerūta Griniūtė. E. Blaževič/LRT nuotrauka

 Į laidą „Labas rytas, Lietuva“ Beata ir Ignas Krupavičius buvo pasikvietę šeimą, auginančią ypatingą vaiką. „Jie labai aktyvūs ir pozityvūs žmonės, jų sūnus Donatas gimė kitoks, tačiau nėra nuosprendis, nes meilė tam vaikui yra lygiai tokia pati kaip ir „tokiam“ kaip visi, gal net didesnė, nes tėvai be abejonės savo kitokį vaiką nori apsaugot, padėt ir mylėt dar labiau!, – pasakoja Beata Nicholson. – Vaikai su Dauno sindromu – labai skirtingi, jų gebėjimai taip pat. Tačiau pastebiu, kad jie dažnai būna labai pozityvūs. Esu už tai, kad jie mokytųsi su kitais vaikais. Tikiu, kad jie sveikus vaikus gali išmokyti atjautos ir suvokimo, kad būna ir kitokių žmonių.“

„Toks garsių žmonių įsitraukimas į akciją ir grotažymės #NenurašykOPalaikyk populiarumas šiomis dienomis nepaprastai įkvepia. Regis, visuomenė jau yra pasirengusi kitoniškumą ir mus, šeimas, gyvenančias su tokiais vaikais, priimti ir palaikyti, – kalba žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos vadovė Neringa Šalugienė. – Jeigu anksčiau tėvai gatvėje susidurdavo daugiau su baime, pasimetimu, tai dabar matom daugiau šypsenų. O to ir tereikia – gyventi, jaučiant palaikymą ir solidarumą.“

Plačiau apie tai ir nuotraukų galeriją galima rasti: https://www.lrt.lt/naujienos/veidai/14/908064/lrt-laidu-vedejai-puosiasi-skirtingomis-kojinemis-kviecia-ne-nurasyti-o-palaikyti