Liudas Kavaliauskas: dėkoju ir balsavusiems prieš mano kandidatūrą

 Raseinių rajono savivaldybės 8-ojo šaukimo tarybos 61-ojo posėdžio metu į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas slaptu balsavimu patvirtintas Liudas Kavaliauskas. Už jį balsavo 17 Tarybos narių, 7 – buvo prieš.

„Dėkoju visiems – ir tiems, kas palaikė mano kandidatūrą, ir tiems, kas nepalaikė. Įvairios nuomonės ir vertinimai apie kandidato padarytus darbus, turbūt geriausiai apibūdina jo perspektyvas ir galimybes ateičiai bei tinkamumą ar netinkamumą eiti vadovo pareigas. Aš dirbau ir dirbsiu kaip pats sugebu, laikydamasis įstatymų ir teisės aktų reikalavimų, gerbdamas visų gyventojų nuomones ir prisidėdamas prie jų bei viso rajono gerovės kūrimo, kad galėčiau ir toliau drąsiai žvelgti kiekvienam gyventojui į akis“, – teigė į Savivaldybės administracijos direktoriaus postą sugrįžęs Liudas Kavaliauskas.

– Kaip pats vertinate tai, kad rajono politikai slaptu balsavimu didžia balsų dauguma suteikė jums pasitikėjimo mandatą?

– Rezultatas – malonus, gerai nuteikiantis. Kai 2018 m. gegužės 24-ąją buvau paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriumi, už mane balsavo 14 Tarybos narių, dabar – 17. Taigi, sulaukiau ir kai kurių opozicijos atstovų palaikymo. Per gerą pusmetį jie irgi pastebėjo teigiamų pokyčių Savivaldybės administracijos darbe. Politikams ir visiems rajono gyventojams jau seniai atsibodo tas nestabilumas. Visi laukia jo pabaigos, kad būtų galima normaliai dirbti.

– Savivaldybės mero potvarkiu, o vėliau ir politikų sprendimu apie tris savaites nevykdėte administracijos vadovo funkcijų, todėl turėjote pakankamai laiko apmąstyti, ką pavyko nuveikti per gerą darbo pusmetį. Kaip visa tai jums atrodė iš šalies?

– Nuo 2018 metų gegužės mėnesio, kai pradėjome darbus, rajono ūkiniai klausimai buvo sprendžiami normaliai. Tuo dar sykį įsitikinau pastaruoju metu, kai vyko teisinės batalijos dėl administracijos direktoriaus posto. Per jas, prisipažinsiu, jaučiausi gana nejaukiai – buvau nei pagautas, nei paleistas. Oficialiai neatlikau tiesioginių administracijos vadovo pareigų, todėl laiką galėjau skirti kitai naudingai veiklai. Susitikau su įvairių sričių specialistais, apsilankiau ir tuose objektuose, kuriuose darbai jau užbaigti, ir tuose, kuriuose šiuo metu projektai yra įgyvendinami arba ateityje bus įgyvendinti, ir susidariau tikrą vaizdą apie rajono gyvenimą.

Padėtis nėra katastrofiška, kaip kartais bandoma pavaizduoti, bet problemų yra ir komunaliniame ūkyje, ir kitose srityse. Problemos – senos, jos velkasi dar nuo 2017-ųjų ir vėlesnių metų. Tuomet padarytos klaidos dabar skausmingai atsiliepia. Jas taisome ir po kurio laiko tai pajus gyventojai.

– Tačiau laiko liko labai mažai – kovo 3 dieną – savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Kokius iki jų svarbiausius darbus planuojate nuveikti?

– Pagrindiniai darbai – kasdieniai, kai juos gerai atlieki, ir kiti juda į priekį. Dabar svarbiausias dalykas – patvirtinti 2019 m. Savivaldybės biudžetą. Juo vadovaudamiesi, dirbsime toliau, nekreipdami dėmesio į įvairių partijų, visuomeninių judėjimų propagandinę agitaciją. Kaip politikos senbuvis, aš neabejoju, kad ir būsimoje rinkimų kampanijoje kandidatai į valdžios postus vėl bandys pelnyti rinkėjų simpatijas populistinėmis kalbomis ir šūkiais. Tačiau jau esame patyrę, ko verti jų pažadai išspręsti problemas vos ne per dieną, todėl turime labai atsakingai apsispręsti, kas gali gerai dirbti gyventojų labui.

Esu administratorius, todėl atsisakau bet kokios politinės retorikos, nes nuo jos žmonės geriau negyvena. Pats stengiuosi ir visą Savivaldybės administracijos komandą telkiu šią kadenciją užbaigti garbingai, kad būtų padaryta kuo daugiau Raseinių kraštui naudingų dalykų.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė