Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirti renginiai Raseinių rajone

 

2022 metai – Lietuvos krepšinio šimtmečio metai. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Lietuvos krepšinio šimtmečio minėjimo 2022 metais planą. Dalis šio plano veiklų vyks ir mūsų rajone. Mokyklos, kitos organizacijos, sporto klubai kviečiami įvairiomis formomis pažymėti šią sukaktį: rengti sportines varžybas, susitikimus su žymiais šios sporto šakos puoselėtojais, eksponuoti turimą fotografuotą ir kitokią šios sporto šakos istorijos medžiagą.
   Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius kartu su asociacijos ,,Raseinių krepšinis“ vadovu Tomu Totuliu, padedant Lietuvos krepšinio federacijai ir Raseinių kūno kultūros ir sporto centro treneriams, inicijuoja ,,Krepšinio savaitę“, kuri vyks vasario 7-12 dienomis visose Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklose, Sporto centro ir kitų organizacijų patalpose.
   Vasario 8 d., antradienį, Raseinių kūno kultūros ir sporto centre treniruotes jauniesiems krepšininkams ves Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Grigas. Trečiadienį, vasario 9 d., Ariogalos gimnazijoje vyks susitikimas su Lietuvos sporto universiteto Fizinio ir sveikatos ugdymo katedros lektoriumi Sauliumi Kavaliausku, ketvirtadienį, vasario 10 d., Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos krepšininkus treniruos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra. Vėliau jis krepšinio paslaptimis dalinsis su Raseinių  kūno kultūros ir sporto centro jaunaisiais krepšininkais.
   Visose mokyklose ,,Krepšinio savaitės“ dienomis vyks krepšinio trys prieš tris varžybos (pagal šioms varžyboms skirtus nuostatus). Finalai bus žaidžiami vasario 11 d. Raseinių kūno kultūros ir sporto centre. Nugalėtojus apdovanoti ir su sporto bendruomene susitikti atvyks Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas ir Garbės prezidentas Vladas Garastas. Jis žada lankytis Raseinių Šaltinio progimnazijoje ir vesti pamoką ,,Lietuvos krepšinio istorija“. Vakare Raseinių rajono vyrų krepšinio komanda ,,Raseiniai“ žais Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono rungtynes su čempionato lydere Omega komanda, kurią treniruoja Giedrius Kurtinaitis. Į Raseinius ketina atvykti legendinis krepšininkas ir krepšinio treneris Rimas Kurtinaitis.
   Raseinių rajono savivaldybės mero potvarkiu yra sudaryta darbo grupė, kuri išanalizuos Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų ,,Krepšinio savaitė“ renginiuose vykdytas priemones ir išrinks klasę, originaliausiai minėjusią Lietuvos krepšinio 100-metį. Bus vertinami gauti įrašai apie vykdytas krepšinio varžybas, žymius, krepšiniui nusipelniusius, žmones, piešiniai, fotoalbumai, viktorinos ir kitomis meninės raiškos priemonėmis bei formomis krepšinio tematika pateikta medžiaga, kuri skleistų Lietuvos krepšinio 100-mečio žinią bei stiprintų mokinių bendruomeniškumą. Klasei nugalėtojai dovana – sudarytos sąlygos dalyvauti ir stebėti vasario 27 d. Lietuvos krepšinio rinktinės varžybas Vilniuje su Bosnijos ir Hercegovinos rinktine.
  ,,Krepšinio savaitės“ dienomis kaimo turizmo sodyboje ,,Karpynė“ bus surengta paroda krepšinio simbolikos ir atributikos tematika.
   Kviečiame ir kitas organizacijas bei verslo įmones rodyti iniciatyvą ir savo ruožtu paminėti šią gražią sukaktį. Švęskime Lietuvos krepšinio šimtmetį visi kartu!

 

Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius