Liepos pabaigoje Kretingoje paaiškės stipriausios RKL komandos!

Jubiliejinis, penkioliktasis, Malsena-Regionų krepšinio lygos (RKL) sezonas baigėsi kitaip, nei įprasta. Dėl COVID-19 pandemijos pirmenybės buvo nutrauktos anksčiau laiko, o stipriausios A ir B divizionų komandos išsirikiavo pagal reguliariajame sezone užimtas vietas.

Vis tik, jei įprasto formato krepšinyje, nepavyko išsiaiškinti geriausiųjų sportiniu principu, dar nereiškia, kad to negalima padaryti kitaip, o tiksliau – suorganizuojant pastaruoju milžinišku greičiu populiarėjantį RKL 3×3 krepšinio turnyrą!  

Vasaros pradžioje mintis surengti RKL A diviziono komandų „trys prieš tris“ formato turnyrą kilo „Kretingos“ komandos treneriui Arimantui Mikaločiui, o galutinai atsileidus karantino gniaužtams, ji pagaliau išvys dienos šviesą, kuomet liepos 26 d. Kretingoje vyks RKL 3×3 turnyras „Malsenos“ taurėms laimėti!

Renginys vyks J.Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštyne, įsikūrusiame adresu Savanorių g. 56, Kretingoje.

Jeigu turnyro dieną bus blogos oro sąlygos, kovos persikels į šalia esančios universitetinės gimnazijos sporto salės patalpas.

Dėl „Malsenos“ įsteigtų taurių ir RKL rėmėjų „TOPsport“ prizų varžysis 16 komandų, kurias deleguos šiame sezone A divizione žaidę klubai.

Komandos bus paskirstytos į keturias grupes po keturias ekipas, kur jos sužais vieną ratą.

Dvi stipriausios kiekvienos grupės komandos pateks į ketvirtfinalį, šio etapo laimėtojos iškovos keturios bilietus į pusfinalį, o tuomet jau vyks 3×3 finalo ketverto turnyras, kuriame paaiškės stipriausios RKL ekipos.

Tie, kas negalės atvykti į Kretingą, turnyro tiesioginę transliaciją galės stebėti oficialioje RKL „Facebook“ paskyroje.

Oficiali čempionato svetainė rkl.lt pakalbino „Kretingos“ trenerį A.Mikaločių, kuris atskleidė kaip kilo mintis suorganizuoti tokį renginį: „Renginio idėja kilo, kai po karantino pamačiau, kad bus organizuojamas LKL „Hoptrans 3×3“ turnyras. Todėl pagalvojau, kodėl kažko panašaus nesuorganizavus ir Regionų krepšinio lygai?

Šiemet tokio formato renginį darome Kretingoje. Tikiuosi, kad ši idėja RKL dalyvėms patiks ir gal kitais metais kažkuri kita lygos dalyvė savo mieste norės suorganizuoti panašų turnyrą.

Labai džiaugiuosi, kad mano idėją palaikė RKL vadovybė bei Kretingos meras, kurie visapusiškai prisidės prie renginio. Taip pat, esu nepaprastai dėkingas visoms RKL A diviziono komandoms, kurios taip pat išreiškė didelį norą dalyvauti turnyre.

Turnyro vizija, išsiaiškinti RKL A diviziono 3×3 čempionus, nes šiemet negalėjome išsiaiškinti santykių įprastu formatu.

Tikėkimės gero oro ir kad šitas turnyras taptų tradiciniu bei būtų organizuojamas kiekvieno tarpsezonio metu, nes 3×3 krepšinis vasarą tampa labai populiarus.“

RKL 3×3 turnyro „Malsenos“ taurėms laimėti grupės:

A grupė B grupė C grupė D grupė
Vilkaviškio „Perlas“ Kauno „Atletas-LSU“ „Kelmė“ Kauno r. „Omega“
Panevėžio „Bangenė-Aivera“ „Kretinga“ „Tauragė“ „Raseiniai“
„Biržai-KKSC“ Akmenės r. „Patriots-Cementas“ Vilniaus „Rivile-Stekas“ Kauno technologijos universitetas
Lietuvos sporto universitetas Plungės „Olimpas“ Ukmergės „Olimpas“ LCC tarptautinis universitetas