Laiku gaunama informacija užtikrins efektyvesnį pandemijos valdymą

Siekdama efektyviau koordinuoti koronaviruso (COVID-19) pandemijos valdymą ir operatyviau informuoti visuomenę apie priimamus sprendimus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patikslino pavedimą teikti informaciją ir nurodė savivaldybių direktoriams kiekvieną darbo dieną iki 21 val. informuoti apie savivaldybių ekstremalių situacijų komisijų priimtus sprendimus, susijusius su infekcijos plitimo valdymo priemonių įgyvendinimu.

Kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms tokios informacijos teikti nereikės.

Operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Informaciją, kuri gali būti aktuali informuojant gyventojus apie numatomas taikyti priemones, savivaldybių direktorių prašoma siųsti el. paštu covid19@sam.lt laisvai pasirinkta forma.

Informaciją prašoma teikti tokiais atvejais, kai, pavyzdžiui, kažkuri iš savivaldybių nusprendžia ugdymo procesą vykdyti nuotoliniu būdu, savivaldybės ekstremalių situacijų komisija priima sprendimą uždrausti visus renginius savivaldybės teritorijoje ar pan.

Atsiųsti teisės aktai, sprendimai ar kiti dokumentai kasryt bus peržiūrimi ir aptariami su karštosios koronos linijos 1808 vadovais bei koordinatoriais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais ir kitais atsakingais asmenimis, kad jie galėtų perduoti priimtus naujausius sprendimus konsultantams, tiesiogiai bendraujantiems telefonu su žmonėmis.

SAM Spaudos tarnyba