Laika jautriai išgyvena nelaimę ir laukia šeimininko

Viduklės seniūnijos gyventojos ir Savivaldybės administracijos darbuotojų rūpestis išgelbėjo žiaurių, kol kas nenustatytų piktadarių sužeistą ir pasiklydusią medžioklinę laiką. Jai suteikta globa, bet kalytė labai nori grįžti į savo namus.

   Keturi paleisti šratiniai šūviai (laimei, ne mirtini) kliudė įvairias kūno dalis, skausmas, išgąstis akyse, bet dar stipresnis noras išgyventi, rasti bent laikiną prieglobstį sekmadienį (lapkričio 19 d.) atvedė laiką į Viduklės seniūnijos Vailabų kaimo ūkininkės Sigitos Kliknaitės sodybą. Geraširdė šeimininkė, pamačiusi atklydusią ir nukentėjusią nelauktą viešnią, iškart suprato, kas atsitiko, todėl ją priglaudė, sočiai pamaitino, parūpino šiltą guolį ir, kiek įmanydama, ja rūpinosi. Pajutusi nepažįstamos geradarės šilumą, kalytė nurimo, pralinksmėjo.
   S.Kliknaitė nedelsdama pradėjo laikos šeimininko paiešką. Nors buvo sekmadienis, moteris pirmiausia kreipėsi į Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos skyriaus atstovą. Šis pranešė tuo metu Viduklės seniūnijoje viename reide dalyvavusiam kolegai, kuris nuvyko į ūkininkės sodybą ir pamatė nuo patirto streso atsigaunantį gyvūną.
   Kitą dieną, pirmadienį, kalytės laikinoji globėja kreipėsi į Viduklės seniūnijos seniūnę Daivą Ulinskienę, kuri skubiai informavo Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresniąją specialistę, ekologę Vilmą Kundrotienę. Ji nedelsdama telefonu susisiekė su laikinai laiką priglaudusios sodybos šeimininke, pradėjo ieškoti gyvūno šeimininko ir tirti padėtį.
   „Ši laika yra skirta medžioklei, todėl pirmiausia buvo apklausti aplink Vailabų kaimą esantys Raseinių ir Jurbarko rajonų medžiotojų būreliai, klubai, bet nė vienas jų nepatvirtino šuns tapatybės. Gyvūnas – be apykaklės, liemenės ir kitų išskirtinių ženklų, todėl šeimininkas sunkiai atpažintų savo globotinę. Tačiau negalima atmesti ir įvairių versijų: gal patys šeimininkai norėjo atsikratyti laikos, bet tada kyla kitas klausimas, kodėl bandyta niekšiškai nužudyti vargšę kalytę? Kas trukdė kreiptis į gyvūnų globos namus? O gal gyvūnas pateko į brakonierių rankas, kurie bandė ją nušauti, kad netrukdytų atlikti juodo darbo? Galėjo atsitikti ir taip, kad medžiotojai laiką supainiojo su vilku. Tuomet varovai pažeidė medžioklės taisykles (pagal jas šunys privalo dėvėti skiriamuosius, ryškios spalvos aksesuarus – liemenes ar apykakles) ir dabar bijo prisipažinti“, – teigė V. Kundrotienė.
   Ekologė apie šią istoriją pranešė Savivaldybės administracijos direktoriui Remigijui Ačui. Vienas rajono vadovų, tikėdamas, kad atsiras laikos šeimininkas, priglaudė gyvūną savo namuose.

 „Mirčiai laikos pasiųsti negalėjau“

   Remigijus Ačas

   Savivaldybės administracijos direktorius

Antradienį priešpiet į mano kabinetą atėjo administracijos ekologė V.Kundrotienė su prašymu užvizuoti paraišką viešam pirkimui iki 1 tūkst. Eur. Ji pranešė, kad yra rasta pašauta laika ir jos nėra kur dėti, todėl ekologė pagal visas taisykles turi atlikti pirkimą paslaugos, kad atvyktų Kauno gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos darbuotojai ir išvežtų šunelį į laikinus gyvūnų globos namus. Pagal galiojančias taisykles toks šuo turi būti išvežtas, skiepijamas, laikomas nustatytą parų skaičių, o per tą laiką neatsiradus savininkui ar globėjui, vėliau sunaikinamas ir utilizuojamas.

   Ši paslauga yra labai brangi, nes dažniausiai atvažiuoja du darbuotojai savo transportu, o darbo užmokestis, automašinos ir kuro išlaidos, vakcinos, saugojimas, utilizavimas šiais laikais kainuoja. Mūsų savivaldybėje nėra tokios paslaugos tiekėjo (gyvūnų globos namus rajone tik projektuojame), todėl šią paslaugą mums teikia dažniausiai Kauno įmonė.

   Pažvelgęs į užpildytą paraišką, nurodytą kainą ir prie paraiškos prisegtą nuotrauką, kurioje gailestingomis akimis į objektyvą žvelgia laika, supratau, kad turiu už 1000 Eur ją pasiusti mirčiai. Ekologei Vilmai pasakiau, kad šios paraiškos nepasirašysiu. Mano sodyboje gyvena 6 augintiniai, vietos atsiras ir septintam. Tą pačią dieną pasiunčiau svainį, kuris parvežė laiką į sodybą. Beje, ji pati noriai įšoko į mašiną ir su malonumu jaukiai leidosi vežama. Iš jos poelgio supratome, kad ji įpratus važiuoti automobilyje – tai dar labiau sustiprino nuomonę, kad tai yra medžioklinė laika. Tokiu būdu pavyko Savivaldybei sutaupyti 1000 Eur ir išgelbėti šunelį nuo utilizavimo.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė

One thought on “Laika jautriai išgyvena nelaimę ir laukia šeimininko

  1. Aleju kaime prie paeduotuves yra skelbimas dingo suo.Tik nezinau ar cia tas pats suo yra nuotrauka ir tel nr.

Comments are closed.