Kūrybinių darbų konkurse – siekis perduoti angelo žinią

%2cangel2016

Tryliktus metus iš eilės Raseinių rajono Šiluvos gimnazijoje organizuojamas respublikinis vaikų kūrybinių darbų konkursas „Angelo žinia“. Jo – iniciatoriai Šiluvos gimnazijos dailės mokytojai  – Rima ir Algirdas Bingeliai.

Angelas – „pasiuntinys“, „žinianešys“, „būrėjas“. Kūrybinio konkurso idėja – ugdyti vaikų meninius įgūdžius, kūrybiškumą, domėjimąsi krikščioniškąja kultūra, įprasminant tradicinių švenčių džiaugsmą.

Į konkursą susirinko vaikai ir pedagogai iš daugelio šalies rajonų.

Šiame konkurse dalyvavo ir du Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai, kurie pristatė savo kūrybinius darbus. Kiekvienas jų savaip atskleidė angelo siųstą žinią.

Kol mokinių atvežti piešiniai buvo vertinami kompetentingos komisijos, visi dalyviai buvo pakviesti užsiimti kūryba. Konkurso metu buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės mokiniams ir mokytojams. Vaikai save išbandė dviejose veiklose: jaunesnieji dalyviai, kurdami atvirukus, panaudojo koliažo techniką, o vyresnieji išbandė paveikslo tapymą plastilinu. Lydintys mokytojai dalyvavo seminare „Originalūs meniniai atvirukai“.

Po kūrybinių dirbtuvių visi dalyviai sugrįžo į salę išklausyti vertinimo komisijos. Abiems Raseinių kultūros centro dailės studijos mokiniams ir vėl šypsojos sėkmė. Vienuolikmetis Justinas Mižutavičius tapo savo amžiaus grupėje diplomantu. Tai jau antrasis jo diplomas šiame konkurse (pirmasis- 2014 m.), o 2015 m. Justinas tapo Raseinių rajono švietimo centro specialaus prizo laimėtoju. Šiemet dailės studijos šešiametė Agnieška Aukštakytė laimėjo specialųjį prizą. Jos piešinys bus perkeltas ant didelio formato drobės ir džiugins Raseinių rajono švietimo centro lankytojus.

Norisi tikėti, kad mokiniai sėkmės ir džiaugsmo kūryboje tikrai nepritrūks, o atrasti savitą stilių padės juos globojantis angelas.

 Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė