Krepšininkų sezonas be tradicinės pabaigos

Regionų krepšinio lyga nutraukia čempionatą

Regionų krepšinio lygos (RKL) Vykdomojo komiteto susirinkimo metu buvo nuspręsta, kad 2019–2020 m. Malsena-RKL čempionatas yra nutraukiamas ir galutinė komandų rikiuotė skelbiama pagal turnyrinę lentelę. Paskelbus sprendimą RKL Prezidentas Vaidas Jurgilas teigė: „Gerbiami Regionų krepšinio lygos nariai, visi privalome suprasti, jog situacija yra sudėtinga ir labai sunku priimti tokius sprendimus. Tačiau jie yra būtini, kad galėtume eiti toliau ir visas jėgas skirti kuo geriau pasiruošti ateinančiam sezonui.“

2019-2020 metų sezono apžvalga

2018-2019 metų RKL reguliaraus sezono nugalėtojai bei ,,TopSport“ taurės pirmos vietos laimėtojai suklupo tik finale, tad komandos vienas pagrindinių tarpsezonio uždavinių buvo išlaikyti sėkmingai funkcionavusį komandos branduolį. Tą pavyko padaryti ir tai buvo pirmoji šio sezono pergalė. Prieš prasidedant sezonui Raseiniuose vykusiame keturių komandų turnyre komanda demonstravo pergalingą krepšinį ir tapo nugalėtoja. Tai suteikė vilčių, kad ir šis sezonas bus sėkmingas bei raseiniškiai galės didžiuotis turėdami tokią ekipą. Viso sezono metu vyko profesionalios treniruotės ir tai leido kibti į atlapus visiems varžovams. Nors reguliariajame sezone, pralaimėta 11 kartų ir turnyrinėje lentelėje užimta 5 vieta, tačiau iš šių pralaimėjimų net 7 buvo patirti per vieną metimą. Tad Raseinių ,,Raseiniai“ komandos rungtynės buvo kupinos įtampos, o tai kaitino žiūrovų kraują, kurie atvykę palaikyti krepšininkų niekada nenusivildavo ir tikėdavo jais iki pabaigos. Šis sezonas nelepino komandos traumų atžvilgiu, tik dvejiems žaidėjams, Benui Ilevičiui ir Dariui Griciui, pavyko sužaisti visas sezono rungtynes. Daugumoje susitikimų traumuotiems žaidėjams draugus tekdavo palaikyti nuo atsarginių suolo, viliantis, kad pavyks kuo greičiau grįžti į aikštelę. Bet net ir tai nesutrukdė raseiniškiams siekti aukščiausių tikslų ir sezono pabaigoje, traumuotų žaidėjų sąraše belikus tik Arminui Beišiui, komanda demonstravo solidų krepšinį ir savų žiūrovų akivaizdoje paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse džiaugėsi pergale prieš čempionato lyderius Vilkaviškio ,,Perlo“ ekipą. Pirmajame atkrintamųjų etape teko KTU studentų išbandymas, serija užbaigta pergale Kaune, kur puikią atmosferą kūrė iš Raseinių atvykę sirgaliai, tačiau tai ir buvo paskutinės šio sezono rungtynės, nes vėliau šalį sukaustė karantino apribojimai.

,,Raseinių“ komanda statistinėse grafose

Geras ,,Raseinių“ komandos žaidimas atsispindėjo ir statistinėse suvestinėse. Puikų puolimą demonstravę raseiniškiai per rungtynes pelnydavo po 84,1 taško ir rikiavosi 2 vietoje. Tam, kad rungtynės būtų rezultatyvios reikėjo tikslių metimų, tad ,,Raseinių“ komanda neatsitiktinai pagal tritaškių taiklumą užėmė 1, pagal baudų metimų – 2, pagal pataikytų dvitaškių – 5 vietą. Raseiniškių gynyboje spragų nebuvo daug, pagal praleistus taškus per rungtynes užimta 6 vieta (76,4 taško p/r), varžovų klaidas dažnai (9,6 karto p/r) paverčiant perimtais kamuoliais, o tai – 3 vieta lygoje. Individualiose kategorijose ,,Raseinių“ komandos atstovų taip pat nestigo. Pagal dvitaškių taiklumą A. Beišys buvo nepralenkiamas lygoje (76,2 %), komandos kapitonui D. Griciui rankos nedrebėjo atakuojant nuo baudų metimo linijos (86,7 %, 3 vieta) bei atakuojant iš trijų taškų zonos (43,7 %, 6 vieta). Komandos lyderiai Antanas Montrimavičius ir Gediminas Butkus taip pat pateko į geriausiųjų dešimtukus. Pastarasis ne tik pagal pelnytus taškus užėmė 5 vietą (16,8 tšk. p/r), bet ir nepamiršdavo komandos draugų jiems atlikdamas rezultatyvius perdavimus – 6 vieta (5,0 rp p/r). Ne veltui komandos draugų itin gerbiamas ir į naudingiausiųjų dešimtuką pateko A. Montrimavičius, jis komandoje rinko daugiausiai naudingumo balų po 18,2 per rungtynes.

Komandos vadovo Tomo Totulio komentaras

Šis neįprastai pasibaigęs sezonas buvo permainingas. Jo metu žaidėjus užklupusi traumų virtinė, privertė ,,palaužyti“ galvą kaip neįkristi į ,,duobę“ ne tik trenerius Karolį Lendzevičių, Emilijų Petrauską, Audrių Petroką bet ir mane. Džiaugiuosi, kad žaidėjai papildydami vienas kitą, savo atsidavimu sugebėjo užadyti atsiradusias spragas ir kartais kęsdami skausmą žengdavo į aikštę, tam kad garbingai atstovautų Raseiniams. Apmaudu, kad sezono pabaigoje, kai didžiąsias problemas buvome išsprendę ir demonstravome tokį krepšinį, kuris teikė daug vilčių, įvyko pasaulinio masto pandemija privertusi stabdyti čempionatą. Tad sezoną vertinti labai sunku, bet žinau, kad kas priklausė nuo mūsų, tai atlikome su atsidavimu negailėdami savo jėgų ir laiko. Džiaugiuosi, kad prie sklandaus klubo vystymosi lygiavertiškai prisideda komandos kapitonas D. Gricius bei treneris K. Lendzevičius. Tik bendru darbu idėjas galime paversti realybe, kurdami komandoje gerą atmosferą, formuojame aplink save pozityvią aplinką. Tad norime padėkoti Raseinių rajono savivaldybei, jos merui Andrius Bautronis, kad mus palaiko ir tiki mumis. Be abejo labai svarbus mūsų rėmėjų ir partnerių indėlis bei tikimės, kad visi kartu surėmę pečius tęsime pradėtus darbus ir šis nepalankus periodas neturės mūsų bendradarbiavimui įtakos. Taip pat dėkojame sekretoriato komandai, kineziterapiautei Grėtė Stanaitytė, fotografui Vytalius Judickas, operatoriui Mindaugas Tučas, atlikėjai Austėjai Kuzmarskytei, pranešėjui Edgaras Juška, savanoriams bei šio sezono metu ypač didele komandos dalimi tapusioms Šokių studija „Next Step“ šokėjoms, kurios susirinkusiuosius džiugino ne tik šokiu, bet ir savo pašėlusiu palaikymu sukurdavo puikią atmosferą. Labai sunku įsivaizduoti mūsų veiklas be žiūrovų, tad ačiū visiems, kurie ateidavote palaikyti, paploti ar garsiai mušti būgną, mums Jūs esate labai svarbūs ir tikimės nuoširdaus palaikymo ateityje.