„Knygų starto“ lauknešėliai – visiems Lietuvos naujagimiams

Lietuvoje įgyvendinamas tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas „Knygų startas“. Šis projektas yra Skaitymo skatinimo programos dalis, jį įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projekto partneriai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Pagrindinis projekto tikslas – užauginti Lietuvoje pirmą kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis prasideda nuo pat pirmų dienų, kartu skatinant skaitymą šeimoje ir padedant jauniems tėvams įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą ir suteikiant jiems reikalingų priemonių ir žinių. Tai atspindi ir projekto šūkis: „Su kiekviena knyga – ūgteli karta!“ 

Ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlį sudaro speciali „Knygų starto“ kuprinėlė, I. Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“, atitinkanti 0–3 metų vaikų galimybes ir poreikius, atvirukai su Nacionalinės bibliotekos specialistų kurtais patarimais, kaip skaityti su vaikais,  spalvingi skirtukai ir pirmasis skaitytojo pažymėjimas.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka įsijungė į ankstyvojo skaitymo skatinimo projektą „Knygų startas“ 2021 metais gimusiems kūdikiams ir jų tėveliams. Lauknešėliai su „Knygų starto“ rinkiniu jau pasiekė biblioteką. Jeigu Jūsų mažylis gimė laikotarpiu 2021 m. sausio 1 d. – 2021 m. lapkričio 28 d., Jums priklausantį lauknešėlį nuo lapkričio 29 d. iki 2022 m. birželio 30 d. galite atsiimti mūsų bibliotekoje Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje pateikę vaiko gimimą patvirtinantį dokumentą. 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus informacija

Daugiau informacijos

 https://www.raseiniai.rvb.lt/naujienos/knygu-starto-laukneseliai-visiems-lietuvos-naujagimiams/