Kovo 16-ąją Lietuvoje minėjome Knygnešio diena kiekvienais metais pagerbia knygnešius lietuvių kalbos draudimo metais platinusius uždraustas knygas. Tik jų pasiaukojimas ir begalinė meilė gimtajam žodžiui neleido lietuviškai knygai išnykti. Pastaraisiais metais skaitymo malonumą atrado ir dar daugiau žmonių, rodo prekybos tinklo „Maxima“ duomenys.
Mėgstantys skaityti knygas jau įprato, kad patinkančių autorių kūrinius gali rasti ne tik knygynuose ar internete. „Mūsų klientams visuomet stengiamės pasiūlyti tai, ko reikia – knygos ne išimtis. Platus įvairių knygų asortimentas užtikrina, kad mėgstamą knygą mūsų parduotuvių lentynose ras kiekvienas. Pandemijos metu, 2020 m. kovo – 2021 m. kovo duomenimis, pirkėjai įsigijo beveik milijoną literatūros kūrinių vaikams ir suaugusiems“, – atskleidžia „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.
Pandemijos metu knygų suaugusiems paklausa išaugo 36 proc., lyginant su 2019 m. kovo – 2020 m. kovo duomenimis. „Jau du metus iš eilės matome, kad knygų suaugusiems skyriuje pačia populiariausia išlieka lietuvių autorės Kristinos Sabaliauskaitės knyga „Petro imperatorė“ (I dalis)“, – sako E. Dapkienė.
Per pastaruosius metus pirkėjai rinkosi ne tik bestseleriais tapusius romanus, bet ir domėjosi žurnalistiniais tyrimais, mitybos principais.
Pastarųjų metų populiariausios knygos suaugusiems:
- Kristinos Sabaliauskaitės istorinis romanas „Petro imperatorė“;
- Delia Owens bestseleris „Ten kur gieda vėžiai“;
- Gary Chapman psichologinė knyga „Penkios meilės kalbos“;
- Heather Morris tikra istorija paremtas romanas „Aušvico tatuiruotojas“;
- Rūta Šepetys bestseleris „Tarp pilkų debesų“;
- Mark Manson savipagalbos vadovas „Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto: kitoks požiūris į gerą gyvenimą“ ;
- Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės publicistika „Kabinetas 339″;
- Dr. Mehmet Oz mitybos vadovas „Gydantis maistas“;
- Heather Morris knygos „Aušvico tatuiruotojas“ tęsinys „Cilkos kelias“;
- Laurent Gounelle, bestselerių „Dievas visada keliauja incognito“ ir „Žmogus, kuris norėjo būti laimingas“ autoriaus drama „Diena, kai išmokau gyventi“.
Vaikams skirtų knygų skyriuje – mokomosios literatūros šuolis
Vaikų literatūros paklausa auga kasmet, tačiau pandemijos metu ji išaugo itin stipriai.
Pasak E. Dapkienės, tarp populiariausių kūrinių vaikams dažniausiai atsiduria ne pasakos ar grožinės literatūros kūriniai, tačiau knygos, kurios lavina ir moko, tokios kaip „Didžioji pasaulio pažinimo knyga“, „Smagios užduotys“, „Skaičiai. Katino Teodoro mokyklėlė“, „Raidės. Katino Teodoro mokyklėlė“ ir kitos.