Kiek kainuoja Raseinių eglė: 15000 eurų 7800 litų ar daugiau? (VIDEO)

Raseinių eglė bus įžiebta šį šeštadienį, gruodžio 8-ąją, ji jau aptarinėjama jau ne tik Facebook bet ir respublikiniuose naujienų portaluose.

Mūsų portalui atsakymus davė Raseinių miesto seniūnijos seniūnas Artūras Milašauskas

Kiek laiko mūsų mieste stovės eglutė?

Eglutė mieste stovės iki Trijų Karalių šventės.

Kokia eglutės kaina?

Kaina 7800 Lt. be PVM. Kodėl pas seniūną dar litai neklausėme.

Eglutė pirkta ar nuomojama kas įeina į šia kainą?

pastatymas ir papuošimas, nupuošimas įeina į nuomos kainą.

Kaip kilo idėja šias metais nuomoti eglutę o ne statyti savo, kaip buvo įprasta?

Pageidavimų ir nuomonių dėl eglutės viešojoje erdvėje sklando jau keletas metų tiek iš jaunimo, tiek iš kitų amžiaus grupių asmenų. Kaip vieną aktyvesnių iniciatorių – nuomonės reiškėjų, kuris betarpiškas kreipėsi į mane su savo idėjomis, pasiūlymais buvo Vilius Stankevičius – Raseinių jaunimo reikalų tarybos narys.

Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius socialiniame tinkle rašo, kad dar neįžiebus Raseinių eglės, kilo triukšmas dėl galimo plagiato.

 Na, Raseiniai nusipelnė gražios Kalėdinės eglutės, nes daug metų buvo gana abejotino grožio, miesto gyventojai dažnai aptarinėdavo šakų tankumą ar puošybos elementų gausumą. Kiekvienais metais eglutės gražėjo, bet žmonių lūkesčių neatitiko. Matyt, kad pernai buvo tas lūžio momentas, kai visi važiavo pasižiūrėti Viduklės eglutės, kuri buvo gerokai gražesnė nei Raseinių.

 Šiais metais buvo nuspręsta įsigyti eglutę iš įmonių, kurios užsiima tuo profesionaliai. Visi tikėjosi kažko naujo ir gražaus. Kaip dabar paaiškėjo, Raseiniai gavo padėvėtą eglutę iš Kėdainių. Atrodytų gal ir nieko tokio baisaus, matyt buvo didelė nuolaida, o Raseinių politikai nusprendė pataupyti gyventojų lėšas ir nupirko eglutę už pusę kainos.

 Klausiu žmonių, kiek buvo išleista šiais metais? Pasirodo, kad už eglutę iš antrų rankų galimai buvo sumokėta net 15 000 €. Žinant, kad dalis eglutės ir aikštės puošybos elementų pagaminta Raseiniuose, o eglės šakas parūpino urėdija, įdomu, už ką konkrečiai buvo sumokėta tokia suma?

Arvydas Nekrošius pakomentavo šia situacija taip: informacijos viešai niekur nėra, Raseinių savivaldybė gal tikslingai tokios informacijos neskelbia viešai ir  nenori žmonėms pateikti tikrųjų skaičių, konkursų dalyvių ir galimų laimėtojų.

Buvo daug įvairių komentarų, vieniems patinka kitiems ne, dauguma kaip visada piktinasi valdžios taškomais pinigais.

Kaip visada Facebook yra akylai stebimas Raseinių rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo Gyčio Šulinsko, jam užimant postus savivaldybėje ar jos įmonėse susidaro įspūdis kad jo pagrindinis darbas yra socialinis tinklas Facebook. Taigi nereikėjo ilgai laukti ir pavaduotojo pasisakymo ir paaiškinimo kaip viskas yra. O po to ir įvairių komentarų.

Gytis Šulinskas. Gerbiamas Arvydai Nekrošiau man yra apgailėtina skaityti Jūsų postus apie Nepriklausomybės aikštę, dabar apie miesto eglę, kuri dar net neįžiebta! Jau viskas blogai! Jūsų skleidžiama dezinformacija, požiūris kaip seimo nario man yra apgailėtinas! Visų pirma suma skirta iki 15000! Už eglės papuošimą nuomos paslauga kainuoja 7800 be PVM! Toliau už 2000 yra papildomai nupirkta papuošimų Žemaičio aikštei! 200 Sumokėta už šakas! Likusi dalis lėšų yra paskirta Raseinių seniūnijos aplinkos programoje, kur prireikus bus panaudota arba ne! Koks skirtumas, kur ji buvo? Kėdainiuose, Pakruojį ar Jurbarke! Tokią eglės papuošimo temą parinko kultūros centro specialistai, kad ji žiūrėtūsi bendrame fone. Jums blogai ir blogai, blogai ir blogai!

Kaip minėjome šia tema rašė ir kiti respublikiniai portalai bet visur visa informacija pateikiama nevienodai, todėl elementaru kad dauguma piktinasi dėl tokių situacijos aiškinimų.

Kitokių nuomonių ir paaiškinimų apie Raseinių eglutę rasite čia:

https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/983617/tukstanciai-piktinasi-dar-neiziebta-raseiniu-egle-vadina-padeveta

https://www.delfi.lt/projektai/kaledos/raseiniu-egle-dar-neiziebta-bet-feisbukas-jau-kaista-kaip-is-akies-lupta-kopija.d?id=79791781&fbclid=IwAR1TZ8jfgykIqXiGBM5tJfp0kQA4i57fbLfoPe0haw_c2w_POQ5g9bTn3xI