Kiek kainuoja 100 valandų nuoširdaus dėmesio?

84 metų Veronika, gyvenanti Vilniuje, Fabijoniškėse, kasdien sėdi ir žiūri pro daugiabučio langą. Prabėga valanda, dvi, keturios, o ji vis dar sėdi. Atrodo lyg kažko lauktų. Šiandien niekas jos neaplankys. Neaplankys ir rytoj. O gal ir visą mėnesį…

Vienišumo problema yra tapusi masiniu reiškiniu. Vyresnių kaip 65 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet vis daugėja. Kas trečias tokio amžiaus žmogus gyvena vienas. Kančia, depresija, prasta sveikata yra daugumos senelių kasdienybė. Kai kurie seneliai neišeina iš namų ištisus metus.

Jūs galite tai pakeisti.

Tapkite nuolatiniu Raudonojo Kryžiaus rėmėju ir Jūsų dėka Veronika bei šimtai vienišų senelių sulauks svečių ir jausis ne tokie vieniši.

Kaip sprendžiame problemą?

Mūsų programa „Šilti apsilankymai“ yra skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių. Nuolatiniai Raudonojo Kryžiaus savanorių apsilankymai pas vienišus senelius gerina emocinę jų savijautą. Seneliams itin svarbus bendravimas, šiltas žodis, išklausymas, todėl savanoriai tampa naujais jų draugais. Susitikimuose jie dalinasi sukaupta gyvenimiška patirtimi, žiniomis, istorijomis, atranda naujų užsiėmimų. Savanoriai kartu su seneliais vaikšto lauke, padeda apsipirkti, aplanko gydytoją ar seniai matytą draugą. Atsižvelgdami į senelių pomėgius, savanoriai kartu sodina augalus, garsiai skaito knygas, žiūri nuotraukų albumus, gamina rankdarbius, užsiima kita senelių mėgstama veikla.

Ko prašome?

Kviečiame tapti nuolatiniu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus rėmėju ir paaukoti 10, 15 arba 20 eurų kiekvieną mėnesį pažeidžiamiems žmonėms Lietuvoje. 

Ką galime padaryti už jūsų kasmėnesinę auką per metus?

10 Eur/mėn. – 24 apsilankymai pas vienišą senelį (50 draugystės val.) ;

15 Eur/mėn. – 36 apsilankymai pas vienišą senelį (75 draugystės val.);

20 Eur/mėn. – 48 apsilankymai pas vienišą senelį (100 draugystės val.).

Tapti nuolatiniu rėmėju

Nuolatiniu rėmėju taip pat galite tapti prekybos centre IKI Riešė, prekybos slėnyje Nordika Vilniuje, BIG prekybos centre Eurovaistinėje ir Benedikto turguje, užpildę mūsų atstovų pateiktą popierinę formą ir pasirašę sutartį.