Keliai galėtų būti idealiai valomi, bet patys sau tai uždraudėme

© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)]
Sniegui užgulus Lietuvą į kelius išvažiavo ne tik kelininkai, bet ir ūkininkai, kurie valo gyvenviečių bei kaimo kelius. Žemdirbiai ant savo pečių prisiimtų kaimo ir gyvenviečių kelių priežiūrą, bet negali to daryti, nes, pasirodo, patys tą jiems uždraudėme. Lietuvos kelių direkcija sako, kad vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės – ne jų rūpestis. Nuosavybės teise jie priklauso savivaldybėm, todėl tai jų atsakomybė, kaip šiuos kelius tvarkyti ir prižiūrėti.
 
Dabar dalis kelius valančių ūkininkų užsiima nelegalia veikla – jei ūkis gavo ES paramą valdų modernizavimui, dešimtis ir šimtus tūkstančių eurų kainuojantys traktoriai žiemą privalo dūlėti klojimuose. Pagal galiojančius reikalavimus, su jais negalima teikti jokių mokamų paslaugų – nei už dyzeliną arti kaimyno lauko, nei dalyvauti viešojo pirkimo konkurse ir valyti gimto kaimo keliuką.
 
Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vadovas Vytautas Buivydas pasakoja, kad pagal dabar galiojančią tvarką žemdirbys, jei pirko techniką už ES paramą negali su ja teikti jokios paslaugos, tik dirbti savo ūkyje. Už tai, kad valo bendruomenės keliuką ar kaimynui suaria žemės sklypą jis turėtų sulaukti sankcijų.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/agro/kaimo-portretas/keliai-galetu-buti-idealiai-valomi-bet-patys-sau-tai-uzdraudeme.d?id=80235705