Kažkas čia ne taip!

Kuomet aš einu į parduotuvę ir perku maisto produktus ypač gėrimus, kažkodėl tai turiu stovėti ir papildomai skaičiuoti, kiek man kainuos visas pirkinys… Neužtenka pliusuoti, pastoviai reikia atkreipti dėmesį ar kaina nurodyta be taros ar su tara.  Kaina nurodyta mano akimis nesąžiningai, kuomet mažytėmis raidelėmis prie tos kainos prisumuojami papildomi 10 Eurocentų. Prekyboje produktui formuojama kaina – sudedamos visos turimos išlaidos tam produktui pagaminti ir supakuoti.

Mes perkame gaminį, kuris privalo būti pateiktas pagal visas higienos patvirtintas normas. Kodėl kaina yra išskaidoma? Ar turėčiau suprasti, kad turiu pasirinkimą taros nepirkti net ir naudojant kaip depozitą? Man tos pakuotės niekas neskolina su sąlyga, kad grąžinčiau.Net jei ir skolintų ar toks „skolinimasis yra įtvirtintas kvite“ ir ar gali tarpininkas tarp gamintojo ir vartotojo „skolinti“? Gal tuomet vertėtų įtvirtinti ir produktų skolinimąsi (To ko nesuvalgau grąžinu) Gal būt man nepriimtinas plastikas ir aš rinkčiausi kitos medžiagos pakuotę, kuri mano akimis yra higieniškesnė, tačiau Maisto ir veterinarijos tarnyba tokios pakuotės netvirtina.

Ar galiu tikėtis, kad su nusilpusiu regėjimu atėjęs pensininkas neieškos akinių ir nedels prie lentynos analizuodamas pateiktą kainos informaciją. PAKUOTĖ YRA KAINOJE, TAIP BUVO VISADA! Ir beje, kada bus galima priduoti pieno, kefyro pakuotes? Praktika rodo, kad net ir vienkartinį plastiką galima surinkti.

Loreta Kėvišienė Saltonienė