Kasmetiniai vaikų profilaktiniai tikrinimai: atlikite anksčiau- nelaukite rugsėjo mėnesio

Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų (ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams). Rekomenduojame tėveliams ir globėjams vaikų profilaktinius tikrinimus atlikti vasaros metu, kol dar nėra ilgų eilių prie gydytojų kabinetų. Taip pat svarbu žinoti tai, kad nuo šių metų nebus išduodami popieriniai vaikų sveikatos pažymėjimai, oduomenys apie vaiko sveikatos būklę bus tvarkomi elektroniniu būdu (elektroniniai vaikų sveikatos pažymėjimai).

Norint patikrinti vaiko sveikatą ir gauti vaiko sveikatos pažymą (kuri bus pildoma elektroniniu būdu), pirmiausia reikia iš anksto užsiregistruoti ir laiku atvykti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą. Svarbu nepamiršti, kad vaiką iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, kitaip gydytojas negalės atlikti patikrinimo (kadangi nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo). Profilaktinių patikrų metu yra įvertinama vaikų sveikatos būklė: ūgis, svoris, kraujo spaudimas, rega, klausa, kraujotakos, kvėpavimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinė būklė, o gydytojas odontologas patikrina dantų ir žandikaulių būklę. Radus pakitimų, pacientai yra siunčiami pas tam tikros srities specialistus (kardiologus, chirurgus ir kt.) konsultacijoms arba tyrimams. Tikrinimai reikalingi ne tik ugdymo įstaigai (mokyklai, darželiui), bet ir vaikui bei jo šeimai. Patikrinimų metu yra įvertinama ne tik bendra organizmo būklė, bet ir bandoma išsiaiškinti galimas lėtines ligas bei užkirsti joms kelią.

Už profilaktinę vaiko sveikatos patikrą pas šeimos gydytoją ir odontologą mokėti nereikia, nes nepilnamečiai asmenys yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos yra apmokomos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Elektroninis vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo dienos. 

Tikrinkitės sveikatą vasaros metu, taupykite savo laiką!

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras