Karantino metu vaistai itin aktyviai buvo skiriami ir tikrinami e.sveikatos sistemoje

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pastebi, kad karantino laikotarpiu nuo kovo vidurio iki balandžio pabaigos smarkiai išaugo skaitmeninės sveikatos sistemos naudojimas. Į skaitmeninę erdvę persikėlė dalis ambulatorinių aprašymų, siuntimų ir receptų. 

Šių metų balandį net 99,6 proc. kompensuojamųjų vaistų paskirti išrašant e.receptus. Palyginimui 2019 m. balandį e.receptai kompensuojamiesiems vaistams sudarė 91 proc., 2018 m. balandį – 63 proc.

Be kitų virtualių įrankių, Lietuvos medikai kone du kartus dažniau ėmė naudotis ir e.sveikatoje įdiegtu vaistų sąveikų tikrinimo funkcionalumu. Balandžio mėnesį elektroniniu būdu dėl galimų sąveikų buvo patikrinta dvigubai daugiau pagal e.receptą išrašytų vaistų nei sausį – net 76 proc.

Jeigu sausio mėnesį buvo patikrinta 31 proc. e.receptais paskirtų vaistų sąveikų, tai vasarį šis skaičius išaugo dvigubai iki 61 proc. ir tolygiai augo iki 67 proc. kovą, ir 76 proc. – balandį. 

Vaistų sąveikos tikrinimo funkcionalumas pradėjo veikti 2019 m. balandį. Dalis šalies gydymo įstaigų ėmėsi aktyviai ja naudotis, nes nepageidaujamos reakcijos, susijusios su vaistų sąveikomis, yra dažna ir opi tema. Nors kai kurias vaistų sąveikas gydytojai gerai žino, vaistų sąveikos tikrinimo sistemos galimybės yra kur kas didesnės – ji tikrina virš 12 tūkstančių kliniškai reikšmingų nepageidaujamų reakcijų pagal Lietuvoje registruotų vaistų ir veikliųjų medžiagų pavadinimus. 

Itin svarbus funkcionalumas, kad kaskart išrašant naują e. receptą automatiškai patikrinama ir vaistų sąveiką tarp paciento jau vartojamų vaistų.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija