Kapelų šventė „Buvo naktys Švento Jono“ Kalnujuose

Jau išsisklaidė laužo dūmai, išbraidytos rasos, visos laukų žolelės surinktos, išplukdyti vainikėliai ir visi magiški burtai išburti. Nuvilnijo per Lietuvą  pati gražiausia vasaros šventė. Joninių metu Kalnujuose vyko jau tapusi tradicine kapelų šventė „Buvo naktys Švento Jono“. Šventė prasidėjo gražiais vedančiųjų Daivos ir Laimos posmais apie vasarą. Kad visos ligos išlakstytų ir nelaimės nesiartintų visi susirinkusieji buvo pašlakstyti vandenėliu. Į šventę atvyko Raseinių rajono tarybos narys Antanas Kilčiauskas, Kalnujų seniūnijos seniūnė Regina Čepurnovienė, seniūnijos bendruomenių pirmininkai ir seniūnaičiai,  gausus žiūrovų būrys.

Pirmieji sceną sudrebino Raudonės kaimo kapela ir jos vadovas Jonas Apolius Grygartas. Kapela gyvuoja nuo 2002 metų. Nuo tada kapela neįsivaizduojama be jos vadovo, o Raudonė – švenčių be kapelos. Kapela džiaugiasi, lakštingalos balsą turinčiu solistu Nagliu Mačėnu, kuris tapo žinomas visai Lietuvai iš projekto „Lietuvos talentai“. Šventę pratęsė Kelmės r. Mockaičių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Po liepom“ ir jos vadovė Raimonda Pranckevičienė. Klausėmės nuostabių jų dainų ir jautėmės „kaip po liepom“, uosdami jų kvapą ir tarsi gerdami liepų arbatą.           Renginį  įvairino vedančiųjų linksmi pašmaikštavimai, sakmė apie Šatrijos kalną ir kt. Koncertavo Kėdainių r Sirutiškio kaimo kapela „Pastogė“ ir jos vadovas Henrikas Docius, kuris savo energija, atsidavimu dainai ir muzikai, žavi kiekvieną. Šventę vainikavo  namiškiai,  Kalnujų liaudiškos  muzikos kapela „Kalnuja“ ir jų energingas vadovas Kęstutis Klikna. Ypatingai dosnūs šie metai kolektyvui koncertinėmis išvykomis. Kapeloms įteiktos padėkos ir raudonskruosčiai moliniai obuoliukai. Nuoširdus ačiū kapeloms už  atvykimą ir nuostabias  akimirkas praleistas kartu.                                                                                                                                                                                                     

Pagerbėme Jonus ir Janinas  įteikdami Joninių diplomus. Kapelos jiems sudainavo bendrą dainą „Buvo naktys Švento Jono“. Vakarą tęsė linksmi naktišokiai su Tūsų renginių ir vakarėlių ašimi grupe „Trivašis“.

Noriu padėkoti rėmėjams ir pagalbinikams. Už finansinę paramą ir gardžius kaimiškus sūrius Kalnujų ŽŪB ir jos vadovui Edmundui Pėčiai, savininkui Rimantui Čeičiui, už finansinę paramą Kalnujų seniūnijai ir nenuilstančiai seniūnei Reginai Čepurnovienei, už sutvarkytą aplinką šventei Raseinių rajono kultūros centrui, Kalnujų bendruomenei „Kalnujai“, už skanias braškes Mindaugui Kalvaičiui, seniūnaičiui Broniui Žemkauskui, Ramutei Ežerinskienei,  mergaitėms Aistei, Martynai, Monikai, bendražygei, Kalnujų vyr. bibliotekininkei Daivai Myniotienei ir visiems, kurie nors maža dalele prisidėjo prie renginio organizavimo. 

Teksto ir nuotraukų autorė: RRKC Kalnujuose kultūrinių renginių organizatorė Laimutė Banienė