Kalnujų Šv. Viktoro bažnyčia (VIDEO)

Kalnujų bažnyčią galima rasti visai netoli Raseinių: tereikia nuo jų automobiliu važiuoti vos 10 minučių. Pirmą kartą atvažiavęs į Kalnujų miestelį, iš karto pastebi Antrojo pasaulinio karo metu sugriautos bažnyčios griuvėsius. Matosi, kad kažkada būta gražaus ir didingo statinio.

Po karo buvo pastatyta kukli bažnytėlė. Manyta, kad tai bus tik laikinas pastatas, bet jis išliko ir iki šiol atlieka šventovės funkciją. Apėjęs aplink, pamatai, kad tai, galima sakyti, niekuo neišsiskiriantis paprastas namukas ir tik du ornamentiniai kryžiai ant stogo parodo, kad tai sakralinė vieta. Šventorius atviras, su mediniu drožinėtu kryžiumi ir medine varpine, kuri stačiakampio plano, su pakeltu bokšteliu varpui.

Jautiesi tarsi namuose

Kalnujų bažnyčia vienanavė, turi vieną altorių. Prie jo pakabintas varpelis, rastas senosios bažnyčios griuvėsiuose. Įrengtas balkonas su baliustrų tvorele. Interjeras kuklus, bet labai jaukus ir primena tarytum šiltus namus, kuriuose esi laukiamas. Sienos iškaltos vertikaliomis natūralaus medžio lentomis. Matosi, kad viskas sutvarkyta pasišventusių žmonių rankomis. Aplinka tiesiog spinduliuoja meile Dievui.

Aplankėme dešimtis bažnyčių įvairiuose miestuose, miesteliuose ir kaimuose, išgirdome įvairiausių istorijų, kaip išgyveno žmonės sunkmečius, tačiau negandos neįveikė nuoširdaus lietuvių tautos tikėjimo. Šiandien Lietuva išgyvena didžiulę, visą pasaulį apėmusią pasaulinę katastrofą. Dėl pandemijos žmonės uždaryti namuose, visuotinė sukausčiusi milijonus planetos gyventojų, todėl ir ši video istorija skelbiama neatsitiktinai.

Žvelgdamas į sugriautos mūrinės bažnyčios liekanas, supranti, kad dabar pats laikas atsigręžti į save. Pažvelgti į savo sielos vidų ir surasti jėgų naujam gyvenimui, Dievas yra kiekviename iš mūsų, reikia tikėti ir pasitikėti juo. Turime tarsi pabusti iš materializmo, egoizmo ir malonumų letargo miego, nes būtent dabar yra pabudimo metas.

Šaltinis: https://lietuvosbaznycios.eu/